Szkolenie przypominające to połączenie zajęć teoretycznych oraz praktycznych kierowanych do osób, które już posiadają certyfikat instalatora OZE wydany przez Urząd Dozoru Technicznego.
Certyfikat Instalatora OZE ważny jest na 5 lat, dlatego należy pamiętać o przedłużeniu uprawnień i ukończenie akredytowanego szkolenia przypominającego na 12 miesięcy przed utratą ważności certyfikatu. Do przedłużenia uprawnień niezbędne jest ukończenie szkolenia przypominającego. Każdego posiadacza uprawnień UDT obowiązują terminy, w których takie szkolenie należy odbyć – pamiętaj, aby wniosek o przedłużenie ważności certyfikatu złożyć najpóźniej w terminie 30 dni przed upływem ważności certyfikatu.
Przedłużone uprawnienia ważne są na kolejne 5 lat.
- zajęcia teoretyczno-praktyczne w formie zajęć online na żywo z wykładowcą lub stacjonarnych w oddziale ATUM. (1 dzień)
- zajęcia realizujemy w godzinach 08:30-15:30.
- w ramach usługi otrzymujesz serwis kawowy, śniadanie oraz lunch. (dotyczy szkoleń w oddziale ATUM)
- w trakcie szkolenia otrzymasz od nas pakiet materiałów dydaktycznych wraz z Podręcznikiem Instalatora.
- po szkoleniu możesz liczyć na wsparcie techniczne firmy w zakresie realizowanej usługi.
- możesz wybrać szkolenie w dwóch akredytowanych ośrodkach ATUM Wrocław oraz ATUM Poznań
- jeśli nie będziesz mógł/a wziąć udziału w szkoleniu w terminie, za który zapłaciłeś możesz wybrać kolejny termin.
Certyfikat UDT instalatora systemów fotowoltaicznych to dokument ważny na 5 lat. Wszystkie informacje dotyczące procedur przedłużenia uprawnień możesz znaleźć na stronie UDT lub kontaktując się z naszymi specjalistami ATUM.
Szkolenie jest zgodne z zakresem programowym wymaganym przez Urząd Dozoru Technicznego.
Program szkolenia
Wprowadzenie do fotowoltaiki:
- Podstawowe definicje, składowe promieniowania słonecznego, rejonizacja zasobów energii słonecznej w Polsce i na świecie, zasady konwersji promieniowania słonecznego.
Systemy fotowoltaiczne:
- Rodzaje ogniw i modułów fotowoltaicznych, charakterystyka prądowo- napięciowa ogniw, łączenie ogniw w moduły a modułów w zestawy.
Typy systemów i instalacji fotowoltaicznych:
- Systemy autonomiczne (off-grid), systemy połączone siecią elektroenergetyczną (on-grid), systemy hybrydowe, przykłady zastosowań zintegrowanych paneli fotowoltaicznych.
Eksploatacja i konserwacja systemów fotowoltaicznych:
- Kontrola instalacji, czynniki wpływające na sprawność systemów fotowoltaicznych, charakterystyka prądowo- napięciowa. Szczegółowe informacje o obsłudze modułów, czyszczeniu i konserwacji powierzchni modułów fotowoltaicznych, modernizacja systemu, okresowe przeglądy instalacji.
Zagadnienia ogólne:
- Przykładowe systemy certyfikacji wyrobów, system certyfikacji OZE w świetle obowiązującego prawa, przepisy BHP, korzyści ze stosowania systemów fotowoltaicznych i perspektywy rozwoju, aspekty ekonomiczne.
Dobór, montaż, regulacja systemów fotowoltaicznych:
- Określenie lokalizacji, elementy zacieniające, instalacja odgromowa, obliczanie powierzchni systemu fotowoltaicznego, wybór rodzaju i mocy modułów fotowoltaicznych, analiza błędów montażowych, rodzaje typowych zakłóceń i awarii w systemach, odbiór i dokumentacja techniczna.
Wice szkoleń i terminów znajdziesz na stronie Organizatora - firmy ATUM raz tutaj