Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe dla podjazdów

Pojazdy przy domach jednorodzinnych oraz obiektach usługowych to miejsca, które powinny być wolne od lodu i śniegu. Wszystko po to, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w dedykowane ogrzewanie przeciwoblodzeniowe pod podjazdami. Dowiedz się, na czym to polega i dlaczego ma swoje uzasadnienie zarówno w przypadku domów, jak i obiektów wykorzystywanych komercyjnie. 

Czym jest ogrzewanie przeciwoblodzeniowe podjazdu?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to system, którego zadaniem jest ogrzanie podjazdu. Wszystko po to, aby zredukować ryzyko jego oblodzenia lub długo utrzymującego się śniegu. Ma to duże znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy samochodem. W ramach ogrzewania przeciwoblodzeniowego stosuje się różne systemy. Do najpopularniejszych z nich należą kable grzejne oraz maty grzewcze. System może obejmować swoim zasięgiem cały podjazd lub tylko linie, na których koła pojazdu mają kontakt z podjazdem. Ogrzewanie całego podjazdu rekomendowane jest w przypadku miejsc o dużym natężeniu ruchu, np. przy podjazdach pod hale magazynowe. 

Dlaczego zainwestować w nie w domu jednorodzinnym?

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto zamontować ogrzewanie przeciwoblodzeniowe podjazdu przy domu jednorodzinnym. Przede wszystkim pozwala to na zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Oblodzony podjazd może być przyczyną stłuczek, uszkodzenia auta i związanych z tym kosztów. Ponadto na lodzie łatwo o poślizgnięcie się. Taki wypadek może skutkować poważnymi konsekwencjami, w tym m.in. złamaniami. Nie bez znaczenia jest także wygoda. Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe sprawi, że nie będzie potrzeby odśnieżania podjazdu czy też skuwania lodu. W skali całego sezonu zimowego daje to spore oszczędności czasu.

Korzyści związane z montażem ogrzewania przeciwoblodzeniowego podjazdu w obiektach komercyjnych 

Od lat systemy tego typu użytkowane są przy obiektach komercyjnych. Wszystko po to, aby przyspieszyć pracę i zwiększyć jej bezpieczeństwo. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku hali produkcyjnych i magazynowych, z których regularnie odbierane są towary (np. przy piekarni). Podjazd dla ciężarówek powinien znajdować się w doskonałym stanie. Pozostawione na nim śnieg i lód mogą powodować zwiększone ryzyko wypadku, w tym zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. Do tego dochodzą realne straty finansowe. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wyposażone są w szereg czujników oraz w automatykę. Dzięki temu system działa optymalnie i włącza się tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W ten sposób redukuje się koszty jego eksploatacji oraz wydłuża jego żywotność. Zastanawiasz się nad inwestycją w ogrzewanie przeciwoblodzeniowe podjazdu? Bez wątpienia przemawia za tym wiele argumentów.

Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja : (Ł.G)

Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.ogrzewnictwo.pl