Jednym z kryteriów wyboru przewodów grzejnych do ogrzewania podłogowego jest ustalenie, gdzie dany kabel będzie wykorzystywany. Na tej podstawie dobiera się jego moc. W przypadku takich pomieszczeń jak: sypialnie, salony, pokoje dzienne i korytarze rekomenduje się przewody grzejne o mocy wynoszącej 60-80 W/m². Dla łazienek, pralni i kuchni rekomenduje się zastosowanie mocy 110-120 W/m². Strefy brzegowe, czyli miejsca, które są szczególnie narażone na wychłodzenie, wymagają większej mocy kabli grzejnych. Tu rekomendujemy wybór produktów o mocy jednostkowej na poziomie około 150 W/m². Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku takich miejsc, jak m.in. okolice drzwi tarasowych.
Oczywiście nieco inne produkty wybierzemy wtedy, gdy projektujemy ogrzewanie podłogowe, a inne wtedy, gdy chcemy przygotować system ogrzewania do rynien i rur spustowych, który zapobiegnie zaleganiu w nich śniegu i zamarzaniu wody. Jeszcze inne kryteria warto wziąć pod uwadzę przy zakupie kabli grzejnych do ogrzewania podjazdu. Właśnie dlatego warto skonsultować swój zakup ze specjalistą branżowym. Dzięki temu przeprowadzenie całej inwestycji będzie jeszcze skuteczniejsze.
Skupmy się na potencjale zastosowania kabli grzejnych w ogrzewaniu podłogowym i kluczowych zaletach z tym związanych. Przede wszystkim, wpływają one na wzrost komfortu ogrzewania w budynku. Jednocześnie są relatywnie tanie w zakupie i elastyczne przy projektowaniu, dlatego z powodzeniem można zbudować z nich różne instalacje. Nowoczesne przewody grzejne wyposażone są w automatykę i sterowniki, dzięki którym reguluje się temperaturę w pomieszczeniach. Odpowiednio eksploatowane zagwarantują redukcję kosztów ogrzewania w domu przy jednoczesnym podwyższeniu komfortu cieplnego domowników. To kilka powodów, dla których warto rozważyć inwestycję w ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem kabli grzejnych renomowanych producentów. Wśród nich wymienia się m.in. firmy ELEKTRA i DEVI.
Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki
Opracowanie redakcja : (Ł.G)
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.ogrzewnictwo.pl