Szkolenie z zakresu elektromobilności
Elektromobilność jest jednym z kluczowych obszarów działań prowadzonych w Ministerstwie Energii.
Jest to niezwykle ważny sektor, a jego rozwój nie wynika tylko z uwarunkowań środowiskowych i klimatycznych, ale również innowacyjnych rozwiązań.
Ministerstwo Energii stworzyło pakiet regulacji prawnych mających na celu wspomóc rozwój sektora elektromobilności oraz zastosowania alternatywnych paliw (gaz ziemny w formie LNG i CNG). Poprzez wprowadzenie nowych regulacji prawnych Ministerstwo Energii prognozuje, że w 2025 roku po polskich drogach poruszać się będzie 1 milion pojazdów elektrycznych.
Szkolenie z zakresu elektromobilności jest specjalnie przygotowaną usługą pozwalającą na kompleksowe, merytoryczne przygotowanie w zakresie rozwoju tego sektora w Polsce. Skupiliśmy się na odpowiednim programie i zakresie szkolenia, który w prosty sposób pozwoli zapoznać każdego uczestnika z wyzwaniami związanymi z technologią, infrastrukturą, pojazdami elektrycznymi i ich eksploatacją, rynkiem pojazdów elektrycznych w Polsce, aspektami prawnymi i efektem ekologicznym zmian.
Udział w szkoleniu rekomendowany jest dla:
- wszystkich podmiotów wykonujących działalność gospodarczą w zakresie usług ładowania pojazdów elektrycznych
- jednostek samorządu terytorialnego
-------
- zajęcia teoretyczno online na żywo z wykładowcą. (1 dzień)
- szkolenie realizujemy w godzinach 08:30-15:30.
- w trakcie szkolenia otrzymasz od nas pakiet materiałów dydaktycznych.
- jeśli jesteś naszym absolwentem otrzymujesz rabat podczas zapisu na szkolenie.
Program szkolenia online
Szkolenie z zakresu elektromobilności
- Kwestie formalno-prawne – ustawa o elektromobilności: ogólne definicje (m.in. sam. elektrycznych, stacji, punktów ładowania itp.), obowiązki JST wynikające z ustawy, strefy czystego transportu, wymagania prawne i procedura dla budowy stacji ładowania/punktu, udogodnienia dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
- Stan rozwoju elektromobilności w Polsce – pojazdy i infrastruktura, Izera.
- Właściwości elektrycznych układów napędowych, możliwe zasięgi, zalety aut elektrycznych.
- Rodzaje portów do ładowania, ładowanie AC/ DC, punkty ładowania oraz stacje dużej i małej mocy – przykłady rozwiązań, rodzaje złączy, komunikacja i zarządzanie stacją, w tym opłaty za korzystanie i sposoby rozliczeń, dodatkowe możliwe funkcje jakie może pełnić stacja ładowania.
- Rynek samochodów elektrycznych w Polsce: dostępność, przekrój cenowy.
- Eksploatacja auta elektrycznego – koszty, czas ładowania, wymiana akumulatora, eksploatacja zimą a latem, wykorzystanie auta elektrycznego jako magazynu energii.
- Domowy bilans energetyczny – zużycie energii na ładowanie auta w ogólnym zużyciu energii, wykorzystanie produkcji prądu z fotowoltaiki na potrzeby auta elektrycznego.
- Przeliczanie uzyskiwanego efektu ekologicznego w przypadku zmiany auta na elektryczne (wskaźniki i sposoby przeliczania efektu – redukcji emisji).