Szkolenie przypominające Certyfikowany instalator systemów fotowoltaicznych
Szkolenie przypominające to połączenie zajęć teoretycznych oraz praktycznych kierowanych do osób, które już posiadają certyfikat instalatora OZE wydany przez Urząd Dozoru Technicznego.
Certyfikat Instalatora OZE ważny jest na 5 lat, dlatego należy pamiętać o przedłużeniu uprawnień i ukończenie akredytowanego szkolenia przypominającego na 12 miesięcy przed utratą ważności certyfikatu. Do przedłużenia uprawnień niezbędne jest ukończenie szkolenia przypominającego. Każdego posiadacza uprawnień UDT obowiązują terminy, w których takie szkolenie należy odbyć – pamiętaj, aby wniosek o przedłużenie ważności certyfikatu złożyć najpóźniej w terminie 30 dni przed upływem ważności certyfikatu.
Przedłużone uprawnienia ważne są na kolejne 5 lat.
- zajęcia teoretyczno-praktyczne w formie zajęć online na żywo z wykładowcą lub stacjonarnych w oddziale ATUM. (1 dzień)
- zajęcia realizujemy w godzinach 08:30-15:30.
- w ramach usługi otrzymujesz serwis kawowy, śniadanie oraz lunch. (dotyczy szkoleń w oddziale ATUM)
- w trakcie szkolenia otrzymasz od nas pakiet materiałów dydaktycznych wraz z Podręcznikiem Instalatora.
- po szkoleniu możesz liczyć na wsparcie techniczne firmy w zakresie realizowanej usługi.
- możesz wybrać szkolenie w dwóch akredytowanych ośrodkach ATUM Wrocław oraz ATUM Poznań
- jeśli nie będziesz mógł/a wziąć udziału w szkoleniu w terminie, za który zapłaciłeś możesz wybrać kolejny termin.
Certyfikat UDT instalatora systemów fotowoltaicznych to dokument ważny na 5 lat. Wszystkie informacje dotyczące procedur przedłużenia uprawnień możesz znaleźć na stronie UDT lub kontaktując się z naszymi specjalistami ATUM.
Szkolenie jest zgodne z zakresem programowym wymaganym przez Urząd Dozoru Technicznego.
Program szkolenia
- Wprowadzenie do fotowoltaiki:
Podstawowe definicje, składowe promieniowania słonecznego, rejonizacja zasobów energii słonecznej w Polsce i na świecie, zasady konwersji promieniowania słonecznego.
- Systemy fotowoltaiczne:
Rodzaje ogniw i modułów fotowoltaicznych, charakterystyka prądowo- napięciowa ogniw, łączenie ogniw w moduły a modułów w zestawy.
- Typy systemów i instalacji fotowoltaicznych:
Systemy autonomiczne (off-grid), systemy połączone siecią elektroenergetyczną (on-grid), systemy hybrydowe, przykłady zastosowań zintegrowanych paneli fotowoltaicznych.
- Eksploatacja i konserwacja systemów fotowoltaicznych:
Kontrola instalacji, czynniki wpływające na sprawność systemów fotowoltaicznych, charakterystyka prądowo- napięciowa. Szczegółowe informacje o obsłudze modułów, czyszczeniu i konserwacji powierzchni modułów fotowoltaicznych, modernizacja systemu, okresowe przeglądy instalacji.
- Zagadnienia ogólne:
Przykładowe systemy certyfikacji wyrobów, system certyfikacji OZE w świetle obowiązującego prawa, przepisy BHP, korzyści ze stosowania systemów fotowoltaicznych i perspektywy rozwoju, aspekty ekonomiczne.
- Dobór, montaż, regulacja systemów fotowoltaicznych:
Określenie lokalizacji, elementy zacieniające, instalacja odgromowa, obliczanie powierzchni systemu fotowoltaicznego, wybór rodzaju i mocy modułów fotowoltaicznych, analiza błędów montażowych, rodzaje typowych zakłóceń i awarii w systemach, odbiór i dokumentacja techniczna.
Więcej terminów i szkoleń znajdziesz na stronie Organizatora oraz tutaj.