rejestracja

Początki firmy sięgają roku 1956. Mały warsztat w IX okręgu Paryża dał początek firmie Airélec. Ciągły, dynamiczny rozwój firmy wymusił przeniesienie produkcji do Fleury-sur-Andelle koło l'Eure w roku 1967. Airélec całościowo zajął się konstrukcją i wytwarzaniem konwektorów ściennych, czego efektem był ogromny rozwój firmy na początku lat 70-tych. Następnym etapem ewolucji było całkowite odnowienie i dostosowanie oferty asortymentowej oraz zwiększenie aktywności marketingowej.


W 1979 roku, Airélec chcąc zwiększyć poziom produkcji wykupił firmę Radial, zlokalizowaną w Esquennoy (nad Oise), produkującą podobne urządzenia do ogrzewania elektrycznego. Grupa Airélec-Radial stała się od tego momentu liderem w dziedzinie ogrzewania elektrycznego. Aby potwierdzić pozycję lidera, Airélec zdecydował w 1985 roku o koncentracji wszystkich środków produkcji w Esquennoy i wyspecjalizowaniu się w wielkoseryjnej produkcji konwektorów.

 

Lata 90-te zaznaczyły się w historii firmy przede wszystkim dzięki wylansowaniu po raz pierwszy grzejników nowej generacji. Grzejniki Radiant wyróżniały się nową koncepcją elementu grzejnego, inteligentnym sterowaniem, ogromną gamą kolorystyczną i niezwykłą estetyką.

 

W 1997 roku, Airélec przyłączył się do Grupy Muller i kontynuuje rozszerzanie oferty asortymentowej aby zapewnić stałą i pełną satysfakcję Klientów oferując urządzenia służące zapewnieniu wyjątkowego komfortu. W ten sposób Airélec obecnie rewolucjonizuje ogrzewanie elektryczne tworząc grzejniki zapewniające prawdziwie całkowite poczucie komfortu cieplnego i absolutne bezpieczeństwo użytkowania.

 

Zakłady produkcyjne firmy Airélec zajmują powierzchnię ponad 224 000 m2 z czego 11500 m2 jest przeznaczone na produkcję i magazynowanie urządzeń. Zapewnienie doskonałej jakości produktów jest przedmiotem stałego zainteresowania pracowników firmy Airélec, w ciągu całego procesu produkcyjnego. Od etapu konstrukcji, poprzez proces wytwarzania, aż po dostarczenie gotowych wyrobów do Odbiorcy. Każde wyprodukowane urządzenie jest objęte rygorystyczną kontrolą jakości na wszystkich etapach produkcji oraz testowane jednostkowo.

Airelec Brabork