rejestracja

Firma Reflex wchodzi w skład holdingu WINKELMANN GROUP GmbH+Co.KG, którego siedziba od 115 lat znajduje się w Niemczech, w Nadrenii Północnej-Westfalii, w miejscowości Ahlen. Jest to firma rodzinna, której właścicielem jest rodzina Winkelmann, a na jego czele stoi obecnie Heinrich Winkelmann.


Holding generuje obrót w wysokości ponad 500 mln €. Produkcja umiejscowiona jest w Niemczech, Polsce, Turcji, Chinach oraz Czechach. Przedstawicielstwa handlowe Grupy znajdują się na całym świecie.


Firmy wchodzące w skład Grupy Winkelmann zajmują się produkcją w dwóch obszarach. Obszar pierwszy to produkcja części do samochodów, zarówno osobowych jak i ciężarowych, takich jak elementy skrzyń biegów, silników oraz tłumiki drgań. Odbiorcami są największe światowe marki: BMW, Volvo, GM, VW, Mercedes i wiele innych.


Drugi obszar to branża instalacyjna, głównie produkcja ciśnieniowych naczyń wzbiorczych oraz podgrzewaczy wody. Naczynia wzbiorcze sprzedawane są pod marką Reflex, a odbiorcami są m.in. takie firmy jak Bosch-Junkers, Vaillant, Viessmann, Buderus czy Wolf. Reflex to największy producent tych urządzeń w Europie.

 

 

Reflex, przeponowe naczynia ciśnieniowe, naczynie wzbiorcze, zbiornik wyrównawczy zamknięty, podgrzewacz wody, stabilizatory ciśnienia, separator, odgazowanie

 

W Polsce w ramach Grupy działają dwie firmy. Pierwsza z nich, Reflex-POLSKA Sp. z o.o. znajduje się od 1994 roku w Wąbrzeźnie. Produkuje ciśnieniowe naczynia wzbiorcze i układy stabilizacji ciśnienia, eksportując je na cały świat. Obecnie firma Reflex w Polsce zatrudnia 350 osób i generuje obrót 330 milionów PLN. Wartość poniesionych nakładów inwestycyjnych to prawie 500 milionów PLN.


Druga firma, Winkelmann Sp. z o.o. działa od 1999 roku na terenie Legnickiej specjalnej Strefy Ekonomicznej w Legnicy, produkuje podgrzewacze wody, zasobniki buforowe oraz części samochodowe i eksportuje je do wielu krajów świata. Firma zatrudnia 1300 osób i generuje obrót 760 milionów PLN. Wartość nakładów inwestycyjnych to 620 milionów PLN.
 

 

Reflex, przeponowe naczynia ciśnieniowe, naczynie wzbiorcze, zbiornik wyrównawczy zamknięty, podgrzewacz wody, stabilizatory ciśnienia, separator, odgazowanie

 

 

Urządzenia marki Reflex to nowoczesne rozwiązania w dziedzinie instalacji grzewczych, chłodniczych i solarnych. Wysoka jakość, bogata gama i szeroki zakres zastosowania produktów pozwala zoptymalizować pracę instalacji i sprostać oczekiwaniom użytkowników. Firma zapewnia fachowe wsparcie na etapie projektowania i wykonania instalacji oraz kompleksową opiekę serwisową, a także rozbudowaną siatkę dystrybucji poprzez sieci współpracujących hurtowni.

 

Reflex Polska
Reflex Polska - Ogrzewnictwo.pl
Siedziba firmy:

Mikołaja z Ryńska 36-40 87-200 Wąbrzeźno

 

-Zobacz na mapie-

kujawsko-pomorskie

Tel: +48 56 688 44 10

Fax: +48 56 688 44 98

Oddziały firmy

Swojska 13 60-592 Poznań

www.reflex.pl

office@reflex.pl

+48 61 653 14 02

+48 61 653 14 04