rejestracja

Historia termowizji w firmie FLIR Systems datuje się na koniec lat 50-tych XX wieku, kiedy szwedzka firma AGA Infrared (potem Agema Infrared Systems a obecnie FLIR Systems) otrzymała zamówienie i wykonała pierwszą kamerę termowizyjną dla szwedzkiego wojska.

 

Dzisiaj FLIR (Forward Looking InfraRed) jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii. Produkowany sprzęt ma zarówno zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu (budownictwo, energetyka, przemysł lekki i ciężki, elektryka, lotnictwo, itp.) jak i służy do badań naukowych i medycznych. Kamery termowizyjne wykorzystywane są również w systemach alarmowych i ostrzegawczych. Wykorzystywane są także przez wszelkiego rodzaju służby ratownicze (do poszukiwania zaginionych), jak i służby bezpieczeństwa i ochrony.

Oferta FLIR to przede wszystkim kamery termowizyjne - systemy wytwarzające w czasie rzeczywistym dwuwymiarowy obraz obiektu. Kamery termowizyjne FLIR wykorzystują najnowsze i najnowocześniejsze osiągnięcia technologii, która pozwala zamienić podczerwień na obraz, a przez to umożliwia operatorowi „widzieć” i mierzyć minimalne różnice temperatur.

FLIR to jedyny na świecie producent kamer termowizyjnych z tak wysokim stopniem automatyzacji i integracji. Każdy pojedynczy element kamery FLIR produkuje we własnym zakresie. Świat podczerwieni to znacznie więcej niż jedynie budowa kamer. FLIR Systems jest nie tylko zaangażowany w dostarczenie najlepszej kamery termowizyjnej, jest również gotowy zaoferować idealne rozwiązanie do Twoich potrzeb pomiarowych i monitoringu w podczerwieni.

Od 1992 roku firma FLIR (dawniej AGEMA Infrared Systems AB) posiada w Polsce swojego przedstawiciela handlowego, a od 2011 roku dystrybutora – Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski.

 

PRODUKTY - podział kamer termowizyjnych FLIR:

 

  • budownictwo (seria B, seria E, seria Ebx, seria Tbx)
  • przemysł lekki i ciężki (seria P, seria T, seria E)
  • elektryka, energetyka (seria P, seria T, seria E)
  • automatyzacja i ochrona przeciwpożarowa (seria A)
  • zastosowania naukowe (seria S)
  • kamery specjalne dla służb ratowniczych i ochrony
  • wykrywanie wycieków gazu (seria GF)
 

 

 

Flir
Flir - Ogrzewnictwo.pl
Siedziba firmy:

Rakowiecka 39A/3 02-521 Warszawa

 

-Zobacz na mapie-

mazowieckie

Tel: +48 22 849 71 90

Fax: +48 22 849 70 01