rejestracja

MetalErg jest firmą rodzinną działającą od roku 1967. Do roku 1987 firma prowadziła działalność budowlano – remontową. W latach osiemdziesiątych profil działalności przekształcił się stopniowo na obróbkę, przetwórstwo metali i tworzyw sztucznych.

W 1993 r. zakupiliśmy licencję od duńskiej firmy SKELTEK na produkcję ekologicznych kotłów na słomę, drewno i inną biomasę EKOPAL RM. Od tego czasu produkujemy nieprzerwanie kotły na biomasę, rozszerzając paletę asortymentową. Znaczną ilość kotłów eksportujemy za granicę m.in. do Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Szkocji, Czech. Uzupełnieniem oferty są wydajne i ekonomiczne nagrzewnice powietrza na słomę.

Jesteśmy również producentem aparatury medycznej. Oferujemy światowej jakości reduktory tlenu medycznego, używane w placówkach medycznych i przez jednostki ratownicze.

Do naszej działalności nalezy również obróbka metali - świadczymy usługi kooperacyjne dla Klientów krajowych i zagranicznych.
 

Posiadamy systemy zarządzania jakością EN ISO 9001:2000 i ISO 13485:2003
Współpracujemy obecnie z około 200 firmami w kraju i za granicą. Świadczymy usługi kooperacyjne i produkujemy wyroby gotowe. 

 

Dodatkową zaletą współpracy jest fakt, iż posiadamy status Zakładu Pracy Chronionej co wiąże się ze znacznymi zniżkami w opłacie PFRON. Mimo kryzysu gospodarczego w kraju i zagranicą staramy się nie być obojętni na potrzeby osób doświadczonych przez los i w miarę możliwości wspieramy różne fundacje charytatywne m.in. pomogliśmy w powstaniu kotłowni w domu wspólnoty Fundacji Barka w Warmątowicach na Opolszczyźnie.

 

 

Metalerg Sp. z o.o. SKA