Piece kominkowe Schiedel, zintegrowane z kominem powietrzno-spalinowym

W wielu krajach w tym Turcji, Norwegii, Słowenii, Chorwacji oraz częściowo Francji i Austrii prawo budowlane wymaga posiadania awaryjnego czy też rezerwowego systemu bezpieczeństwa. Zapewnia on zabezpieczenie podstawowych potrzeb związanych ze źródłem ciepła.


Rozwiązanie umożliwia użytkownikom korzystanie z alternatywnego sposobu ogrzewania budynków w sytuacjach kryzysu energetycznego i sytuacjach krytycznych dotyczących dostępności surowców. Aktualnie system bezpieczeństwa jest potrzebny bardziej, niż kiedykolwiek. Większość nowoczesnych systemów uzależnionych jest od energii z sieci i energii elektrycznej, bez których nie działa ani ciepła woda, ani ogrzewanie centralne. Mimo udoskonalonych rozwiązań, zapotrzebowanie na energię stale rośnie, co jest wynikiem szybko rosnącej liczby ludności na świecie oraz rozwoju technologii. Te zmiany często powodują awarie ogrzewania. Takie sytuacje mogą mieć różne przyczyny: huragan, wichura, przeciążenie sieci energetycznej, uszkodzenia starych rurociągów, awarie gazociągów, utrata dostaw gazu spowodowana wydarzeniami politycznymi. Wymienione przyczyny stanowią duże zagrożenie dla dostaw ciepła, które są prawem każdego człowieka w świetle przepisów. Aby uniknąć sytuacji krytycznej związanej z brakiem ogrzewania, każdy użytkownik powinien posiadać system bezpieczeństwa. Firma Schiedel, w trosce o bezpieczeństwo swoich Klientów oraz ich rodzin, proponuje rozwiązania łączące w sobie zaawansowane technologie odprowadzania spalin z energooszczędnymi piecami kominkowymi.

 

Przykładowo piece Sargas i Mimas cechuje nie tylko prostota montażu i użytkowania, ale przede wszystkim kompleksowe rozwiązania techniczne, które tworzą system bezpieczeństwa. Niezbędne powietrze do procesu spalania pobierane jest z zewnątrz, a więc niezależnie od pomieszczenia, w którym zamontowano piec kominkowy. Jest ono dostarczane przez koncentryczny (powietrzno-spalinowy) komin Schiedel Permeter Smooth Air, który jest integralną częścią systemu i zapewnia optymalną możliwość podłączenia Wszystkie modele pieców kominkowych zostały dopuszczone do stosowania z niezależnym doprowadzeniem powietrza zewnętrznego zgodnie z wymaganiami norm europejskich. Zamknięta komora spalania zapewnia szczelność pieców kominkowych. Rozwiązanie to pozwala na zastosowanie ich w budynkach, które są wyposażone również w nowoczesne wentylacje, a to stanowi gwarancję zdrowego środowiska wewnętrznego. System pieców kominkowych zintegrowanych ze stalowym kominem powietrzno-spalinowym zapewnia bezpieczeństwo i niezależność energetyczną, dzięki opalaniu drewnem.

W obecnej światowej sytuacji warto rozważyć posiadanie rezerwowego źródła ciepła

→ https://www.schiedel.com/pl/produkty/modulowe-systemy-kominkowe/mimas/