Spółki Schiedel i Exodraft zawierają umowę o współpracy

W dniu dzisiejszym (10.10.2019)Spółki Schiedel i Exodraft ogłaszają, iż zawarły umowę o współpracy w celu promowania wyrobów i rozwiązań uzupełniających.

 

Współpraca będzie obejmować działania związane z rozwojem produktów, tworzeniem prototypów, badaniami polowymi i współpracę branżową co wynika z faktu, iż obie spółki dążą do wprowadzenia na rynek budownictwa nieruchomości mieszkalnych i niemieszkalnych wyrobów i rozwiązań zapewniających zrównoważony i przynoszący zyski rozwój.W segmencie budynków mieszkalnych, współpraca ma na celu opracowanie unikalnych rozwiązań zapewniających czystość powietrza, poprzez połączenie pieca, komina i elektrofiltra w jeden, zintegrowany system. Takie połączenie pozwoli na przedstawienie rynkowi niestandardowego rozwiązania, które odfiltrowuje szkodliwe mikrocząsteczki z gazów wylotowych każdego pieca opalanego drewnem lub kominka (starego bądź nowego). System ten, oparty na zastosowaniu nowego, przełomowego elektrostatycznego filtra cząstek firmy Exodraft, może zmniejszyć ilość drobnych i ultradrobnych cząsteczek o 90-95%, jak również zmniejszyć całkowitą masę cząsteczek o 70-75% (pomiary przeprowadzone zgodnie z normą norweską NS3058, co odpowiada jakości powietrza zewnętrznego).

 

 

W segmencie budynków niemieszkalnych, współpraca będzie koncentrować się na promowaniu energooszczędnych urządzeń do odzysku ciepła firmy Exodraft, w połączeniu z kominami stalowymi firmy Schiedel. Celem współpracy jest dostarczanie skutecznych systemów odzysku ciepła odpadowego, spełniających potrzeby (np.) piekarni przemysłowych, zakładów produkujących napoje, suszarni oraz zakładów obróbki metali, w których ciepło odpadowe można przekształcić w cenną energię. Takie systemy do odzysku ciepła mają zdolność odzysku do 95% ciepła odpadowego, które w przeciwnym razie byłoby utracone. Ilość straconej energii w postaci gazów wylotowych lub powietrza technologicznego wynosi zazwyczaj 10-15%; dzięki nam, tę stratę można zmniejszyć do minimum. Inwestycja w dobrze zaprojektowane systemy do odzysku ciepła (składające się z wymienników ciepła i odpowiednich stalowych przewodów odprowadzających spaliny) zwraca się zaledwie w ciągu kilku lat, zmniejszając emisje CO₂ i minimalizując negatywny wpływ użytkownika na środowisko.