Proponując Hitachi Yutaki, dajemy Wam przede wszystkim szeroką gamę jednostek wysokiej jakości, ale również zalety nietechniczne, jak i oszczędność czasu czy wygodę.
W tym artykule chcielibyśmy się pochylić nad kwestiami usprawniania Ci pracy i przynoszenia realnych korzyści dzięki Hitachi Yutaki. Poniżej przedstawimy Ci opisowo narzędzia przygotowane specjalnie dla Was od Producenta. Informujemy, że program nie wylicza zapotrzebowania ze stratami ciepła.
Po zalogowaniu się do programu doborowego pomp ciepła Hitachi HiToolKit, możemy zaprogramować stawkę za energię elektryczną i w dalszej części doboru aplikacja przeliczy nam przewidywane koszty utrzymania pompy ciepła. Następnie tworzymy projekt i wybieramy do jakich celów będzie służyła nam pompa ciepła.
W dalszym kroku wybieramy czym jest ogrzewany dany obieg grzewczy i system ogrzewania, jaki ostatecznie zostaje. W następnym kroku wybieramy preferencyjny układ ze zbiornikiem do celów C.W.U. Kolejną zaletą jest automatycznie generujący się orientacyjny schemat hydrauliczny.
Przechodzimy do warunków klimatycznych, których wybór służy do obliczenia wydajności sezonowych. Domyślnie minimalna temperatura dla wybranego miasta, będzie używana jako temperatura projektowa do obliczeń. Niżej wybieramy okresy, w których chcemy ogrzewać dom, ciepłą wodę użytkową jak i czynniki zmiany klimatu. Wilgotność zmieniamy między innymi, gdy mieszkamy koło jeziora. Może to mieć znaczący wpływ na deftosty.
Następna zakładka prosi nas o ustawienie opcji termostatu. Jeśli preferujemy ustawienia temperatury 21*C to nic nie zmieniamy – domyślnie ta opcja jest zaprogramowana. Natomiast, jeśli wolimy bardziej spersonalizowane rozwiązania, to włączamy ten termostat pokojowy i według naszych potrzeb ustawiamy temperatury według swoich potrzeb.
Warunki projektowe, to nic innego, niż docelowy dobór pompy ciepła. Ustawiamy wszelkie dane dotyczące m.in. zapotrzebowania budynku, temperatury biwalencji jednej z pięciu stref w Polsce czy temperatury załączania się grzania. My przyjęliśmy, że nasza pompa powinna załączać ogrzewanie już przy 18*C.
Możemy również skorzystać z kalkulatora wydajności grzewczej, w których sugerowane wartości mogą pomóc jeśli nie mamy możliwości skorzystania z bardziej dokładnych narzędzi obliczania wydajności grzewczej.
Teraz przechodzimy do zasobnika do celów C.W.U – po wyborze opcji dotyczącej liczby mieszkańców budynku, korzystających stale z ciepłej wody użytkowej, otrzymujemy raport z szacunkowym zużyciem, według przyjętych norm i określonej temperatury.
Po uzupełnieniu powyższych danych otrzymujemy dobrane, konkretne urządzenie. Musimy wspomnieć, że wszystkie dane są szacunkowe i ze swojej strony polecamy porównać ostateczne wyniki z programu, z tabelami wydajności serii Yutaki i ich poszczególnych urządzeń przed montażem.
Kolejną zaletą programu jest to, że sam dobiera niezbędne akcesoria do prawidłowego działania pompy ciepła, więc przy składaniu zapytania ofertowego dla nas, na konkretną inwestycję – wszystkie dane masz na tacy.
Po uzupełnieniu wszelkich informacji dostajemy szczegółowe raporty. Dla Ciebie i dla Klienta, u którego będziesz montować urządzenie.
Dla Twojego Klienta wygeneruje się raport, który zawiera wszelkie informacje, które w nim zamieściłeś w przyjemnej w odbiorze, formie. Wygenerowaliśmy taki przykładowy raport dla Ciebie, abyś sam mógł się przekonać, że Twoja oferta wyróżni się profesjonalnym sznytem. Mnogość danych zaskoczy nawet najbardziej wymagającego Klienta. Sam możesz przekonać się o tym, jak Hitachi może wesprzeć Twój biznes.