Strona główna Ogrzewnictwo Katalog firm
... lux

Nibe-Biawar Sp. z o.o.

ul. Al. Jana Pawła II 57, 15-703 Białystok

Jesteśmy tu by Ci pomóc.

Skontaktuj się z naszym doradcą.

Charakterystyka firmy


NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. to wiodący w Polsce producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych do domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych oraz obiektów przemysłowych i usługowych, działający na rynku już od ponad 50 lat.

 

Od 2000 roku głównym udziałowcem Spółki jest szwedzki koncern NIBE AB – jeden z największych producentów pomp ciepła w Europie. Dzięki dostępowi do najnowszej technologii, rozwinięciu parku maszynowego oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, od początku XXI wieku firma dynamicznie zdobywa kolejne rynki zbytu i wprowadza do oferty nowe urządzenia. Rok do roku celem NIBE jest bicie własnych „rekordów ciepła”, czyli dążenie do opracowania urządzeń o coraz wyższej efektywności w ogrzewaniu.

 

Firma rozwija energooszczędne produkty, które w znacznym stopniu wykorzystują odnawialne źródła energii. W ofercie firmy znajdują się najwyższej klasy pompy ciepła NIBE oraz podgrzewacze wody marki BIAWAR.

NIBE-BIAWAR prowadzi działalność w sposób zgodny z Ideą Zrównoważonego Rozwoju, będącej połączeniem rentowności i społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Wizją firmy jest tworzenie światowej klasy rozwiązań w dziedzinie zrównoważonej energii.


  • 55 lat marki BIAWAR i 70 lat marki NIBE
  • najwyższa jakość produktów o wysokiej efektywności
  • kompleksowa obsługa oraz wsparcie techniczne z zakresu doboru urządzeń
  • ogólnopolska sieć sprzedaży
  • serwis fabryczny i autoryzowana sieć serwisowaProdukty oferowane przez NIBE-BIAWAR to znak wysokiej jakości i dostosowania do wysokich wymagań użytkowników. Celem firmy jest stałe podnoszenie jakości i atrakcyjności wyrobów. Dowodem uznania są liczne nagrody i medale otrzymane zarówno w kraju jak i za granicą, np. Wyróżnienie XX Międzynarodowych targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX 2017 za powietrzną pompę ciepła NIBE F2120, Złoty Medal targów ENEX 2021- Inteligentna gruntowa pompa ciepła NIBE S1255PC, Złoty Medal targów ENEX 2022- Pompa Ciepła NIBE S2125, Złoty Medal MTP INSTALACJE 2022 – Pompa Ciepła S2125 i wiele innych.

 

Aktualności firmy

Zobacz wszystkie
thumbnail

Innowacyjne pompy ciepła NIBE na targach ENEX 2024

Już 7-8 lutego 2024 r. w Kielcach odbędzie się XXVI edycja targów ENEX.
thumbnail

NIBE oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet IHF 2023

NIBE, globalny gracz i lider rynku rozwiązań w zakresie zrównoważonej energii w Europie, producent pomp ciepła marki NIBE, z dumą prezentuje swoje działania sponsorskie nadchodzących 26. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023 r.
thumbnail

Harmonogram szkoleń NIBE na pierwszą połowę 2023 r.

Uwaga instalatorzy i projektanci zainteresowani montażem i/lub projektowaniem instalacji z wykorzystaniem pomp ciepła. NIBE-BIAWAR rozpoczyna tegoroczny 2023r. cykl szkoleń technicznych z powietrznych i gruntowych pomp ciepła NIBE.
thumbnail

NIBE-BIAWAR buduje nową fabrykę w Białymstoku. Już wkrótce finał II etapu budowy

Firma NIBE-BIAWAR, istniejąca od ponad 50 lat, działa w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju, a oferowane urządzenia są uznane za najlepszą dostępną technologię, będącą jednym z głównych filarów transformacji energetycznej Polski.
thumbnail

NIBE-BIAWAR: Harmonogram szkoleń dla instalatorów i projektantów

Kompleksowe szkolenia techniczne służą podniesieniu kwalifikacji oraz przygotowaniu przedstawicieli firm wykonawczych i projektowych do samodzielnego planowania, doboru oraz sprzedaży i montażu pomp ciepła NIBE. Celem jest opanowanie teorii i praktyki z zakresu instalacji z pompami ciepła.
thumbnail

Rok 2021 będzie rokiem pomp ciepła na rynku budowlanym. NIBE-BIAWAR jest gotowa na maksymalne wykorzystanie koniunktury

Mimo perturbacji spowodowanych COVID rynek pomp ciepła w kończącym się roku zanotował dwukrotny wzrost.
thumbnail

NIBE-BIAWAR coraz częściej jest wybierana na miejsce pracy ze względu na stosowanie nowoczesnych technologii służących ekologii

Świadomość ekologiczna Polaków jest coraz większa. Widać to również wśród kandydatów do pracy w białostockiej firmie NIBE-BIAWAR. Coraz częściej wśród powodów wybrania jej jako pracodawcy pojawiają się argumenty, że znajdując tu zatrudnienie można przyczynić się do służących poprawie klimatu rozwiązań proekologicznych.
thumbnail

NIBE – marka odpowiedzialna społecznie, działa dla klimatu i lokalnego środowiska

Trudno o lepszy dowód na społeczną odpowiedzialność firmy prowadzącej biznes niż produkcja w całości służąca ochronie środowiska, uzupełniana kompleksowymi działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju i ratowania klimatu – zarówno w skali globalnej jak i w lokalnych społecznościach, jak dzieje się to w przypadku NIBE-Biawar i całej światowej korporacji NIBE AB.
thumbnail

Nowa fabryka BIAWAR Produkcja wspiera budownictwo zeroemisyjne i ułatwia walkę ze smogiem

W ubiegłym roku przychody NIBE-BIAWAR ze sprzedaży pomp ciepłą wzrosły aż o 63 procent! Na ten rok przewidziana jest równie wysoka dynamika wzrostowa. Nie zablokuje jej nawet pandemia COVID-19, czego dowodem może być chociażby ogromne zainteresowanie ofertą pom w ramach Szwedzkiej Dotacji. Dlatego firma buduje nową fabrykę, do której docelowo zostanie przeniesiona cała firma. Zakończony został I etap inwestycji, a ważną część nowego obiektu stanowi centrum szkoleniowe.
thumbnail

Harmonogram szkoleń technicznych z pomp ciepła NIBE

Firma NIBE-BIAWAR opublikowała harmonogram regionalnych szkoleń produktowych z pomp ciepła NIBE na rok 2020.
thumbnail

Nawet 8 000 zł dotacji do powietrznych pomp ciepła NIBE

Już 16 września 2019r. rozpocznie się kolejna edycja Szwedzkiej Dotacji do powietrznych pomp ciepła NIBE, finansowana przez lidera sprzedaży pomp ciepła na rynku europejskim - szwedzki koncern NIBE AB oraz jej polską spółkę NIBE-BIAWAR.
thumbnail

Pompy ciepła NIBE cieszą się niesłabnącym popytem Polaków. Hitem roku jest seria NIBE S – najbardziej technologicznie zaawansowana gama produktów grzewczych

Dzięki staraniom NIBE-Biawar, Polacy coraz bardziej przekonują się do pomp ciepła – jedynego efektywnego urządzenia grzewczego likwidującego w pełni niską (przypowierzchniową) emisję zanieczyszczeń powietrza. Rok ubiegły był rekordowy pod względem sprzedaży, by sprostać popytowi na pompy i inne urządzenia grzewcze w lutym ruszyła nowa fabryka NIBE-Biawar, a hitem tego roku będą z pewnością pompy ciepła NIBE S – najbardziej zaawansowany technologicznie produkt grzewczy na rynku.
thumbnail

Harmonogram szkoleń NIBE

Firma NIBE-BIAWAR opublikowała harmonogram szkoleń produktowych z pomp ciepła NIBE na rok 2019.
thumbnail

Konkurs na najlepszy obiekt referencyjny z pompami ciepła NIBE rozstrzygnięty!

Firma NIBE-BIAWAR ogłosiła rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy obiekt referencyjny z pompami ciepła NIBE. Zwycięzcy wyłonieni zostali w dwóch kategoriach – budynków jednorodzinnych oraz wielorodzinnych/komercyjnych.
thumbnail

Dofinansowanie do pomp ciepła! Można uzyskać nawet do 90% dotacji!

Zielona – Eskadra.pl propaguje rozwiązania, które mogą przyczynić się do zmniejszenia lub uniknięcia emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Popularyzacja OZE oraz większa dostępność naturalnych źródeł energii, może być jednym z „kół ratunkowych” dla jakości powietrza. Rządowy program „Czyste powietrze” umożliwia uzyskanie dotacji na zakup urządzeń grzewczych.
thumbnail

Co smartfon powie Ci o smogu ?

Technologia ułatwia życie, ale i chroni nasze zdrowie. Daje praktyczne narzędzia do monitorowania poziomu zanieczyszczenia powietrza. Zielona-Eskadra jako portal promujący życie w zgodzie z naturą, włącza się „do dyskusji” o smogu.
thumbnail

Aplikacja mobilna NIBE SERWIS

Firma NIBE-BIAWAR opublikowała nową aplikację mobilną, która pomoże zachować najwyższy poziom usług związanych z instalacją, uruchomieniem i serwisowaniem pomp ciepła NIBE.
thumbnail

Nawet 6 000 zł dotacji do pomp ciepła NIBE

Od września 2018r. rusza kontynuacja Szwedzkiej Dotacji tym razem na powietrzne systemy NIBE, finansowanej przez NIBE AB oraz jej polską spółkę NIBE-BIAWAR, wieloletniego lidera na rynku polskim w sprzedaży ekologicznych instalacji grzewczych – pomp ciepła.
thumbnail

„Innowacyjny system NIBE dla domu bez kosztów i smogu” nagrodzony ZŁOTYM INSTALATOREM 2018

8 czerwca 2018 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród SGGiK oraz Redakcji POLSKIEGO INSTALATORA, podczas której firma NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. z Białegostoku otrzymała „Złotego Instalatora” dla najlepszych za rok 2017.
thumbnail

Biawar: Wyróżnienie w rankingu GAZELE BIZNESU 2018

Po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni w rankingu „Gazele Biznesu”
thumbnail

Nawet 10 000 zł dotacji do pomp ciepła NIBE

Od 1 marca 2018r. do 31 maja 2018r. można się ubiegać o Szwedzką Dotację na system NIBE. Dotacja obejmie 150 sztuk gruntowych pomp ciepła i tyle samo powietrznych pomp ciepła NIBE
thumbnail

Nowa strona internetowa firmy NIBE-BIAWAR

Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony internetowej biawar.com.pl
thumbnail

Zielona-eskadra.pl w nowej odsłonie! Podpowiadamy, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu!

Jak więc nie marznąć i nie wydawać fortuny na ciepły dom? Radzimy pomyśleć o odnawialnych źródłach energii.
thumbnail

Zielona Eskadra ratuje ziemię - ruszyła ekologiczna kampania społeczna

Z początkiem września ruszyła kampania społeczna firmy NIBE-BIAWAR pod nazwą „Zielona Eskadra”. Niecodzienny projekt ma na celu uświadomienie społeczeństwu, jak ważna dla środowiska jest aktywność związana z ekologią oraz promowanie dobrych praktyk.
thumbnail

Firma NIBE-BIAWAR z kolejnymi nagrodami

Inteligentny i wielozadaniowy system grzewczy NIBE został nagrodzony podczas targów ENEX/ENEX Nowa Energia 2019.

Wszystkie produkty

Gruntowe pompy ciepła

Znajdź nas

Nibe-Biawar Sp. z o.o.

ul. Al. Jana Pawła II 57, 15-703 Białystok

+48 85 662 84 90

www.biawar.com.pl

marketing@biawar.com.pl

pin Główna siedziba firmy

pin Oddziały firmy