Strona główna Ogrzewnictwo Katalog firm
... lux

Kamix

ul. Hutnicza 40, 81-061 Gdynia

Jesteśmy tu by Ci pomóc.

Skontaktuj się z naszym doradcą.

Charakterystyka firmy

Siedziba Kamixu w Gdyni przy ul. Hutniczej


Kamix kontra kamień


Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe KAMIX z Gdyni istnieje na polskim rynku już od 1995 roku. Od początku swego istnienia zajmuje się problematyką walki z kamieniem kotłowym. Jest producentem najbardziej popularnego w naszym kraju chemicznego środka odkamieniającego (o nazwie „Kamix”).


Gdyńska firma wytwarza również agregaty do przeprowadzania czyszczeń chemicznych (można je nabyć, można też wypożyczyć). Kamix świadczy usługi odkamieniania, dysponując przy tym stosownymi uprawnieniami Urzędu Dozoru Technicznego. Firma opracowuje technologie czyszczeń, prowadzi też systematyczne badania osadów pochodzenia wodnego.


Chemiczny środek odkamieniający KAMIX – atestowany przez PZH i UDT preparat, obecny na rynku od 1995 rokuKAMIX FS – chemiczny środek do czyszczenia kotłów od strony ogniowej DELEO – rewelacyjny środek (na licencji austriackiej) do udrażniania zatkanych rur odpływowych


Do największych zalet produkowanego przez Kamix odkamieniacza należy fakt, że likwidując szybko i skutecznie kamień kotłowy jednocześnie jest bezpieczny dla człowieka, dla środowiska i dla czyszczonego urządzenia. Dowodem na to jest atest Państwowego Zakładu Higieny, w którym stwierdza się, że Kamix może być stosowany nawet i w odniesieniu do tych urządzeń i instalacji, które na co dzień mają styczność z żywnością. Bezpieczeństwo dla czyszczonego urządzenia zapewniają dodane do preparatu inhibitory, które powstrzymują niepożądane reakcje. Oferowany produkt może się poszczycić licznymi nagrodami i wyróżnieniami – wśród nich tytułem Złotego Instalatora, przyznanym za rok 2010 przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej i Grzewczej oraz redakcję Polskiego Instalatora. Kamix jest jedynym chemicznym środkiem odkamieniajacym, który pozytywnie przeszedł atestację Urzędu Dozoru Technicznego. Badania porównawcze z innymi preparatami odkamieniającymi jednoznacznie wskazują na to, że Kamix jest od konkurentów wydajniejszy, bezpieczniejszy i tańszy.


Gdyński Kamix nie tylko produkuje chemiczne środki czyszczące, lecz i świadczy usługi odkamieniania. Najbardziej typową spośród nich jest czyszczenie wymienników ciepła.

Znajdź nas

Kamix

pin Główna siedziba firmy

pin Oddziały firmy