Pompa ciepła typu monoblok jest podobna do kotła, ponieważ jest to "jednoblokowy" system, w którym wszystkie jej komponenty (z wyjątkiem bojlera, który znajduje się wewnątrz budynku) znajdują się w jednej jednostce umieszczonej na zewnątrz budynku.
Różnią się one od pomp ciepła typu split m.in. komponentami cyklu chłodniczego, które znajdują się w jednostce zewnętrznej.
Ponieważ do obsługi czynników chłodniczych nie jest wymagane posiadanie kwalifikacji F-Gas, pompy ciepła typu monoblok są doskonałym rozwiązaniem dla instalatorów, którzy chcą zaangażować się w rozwiązania odnawialne. Dzięki odpowiednim kursom szkoleniowym z zakresu pomp ciepła i wsparciu od doświadczonego dystrybutora, takiego jak DCEO, możesz łatwo przystąpić do własnych instalacji.
Pompy ciepła split składają się z jednostki zewnętrznej (agregatu) i jednostki wewnętrznej. Montaż tego typu pompy wymaga instalacji chłodniczej, co wiąże się z koniecznością zachowania szczelności układu. Niektóre systemy typu spliy, takie jak Hitachi Yutaki S-Combi, mogą łączyć jednostkę wewnętrzną i bojler na ciepłą wodę (CWU) w jednej nowoczesnej jednostce.
Decyzja między pompą ciepła split a monoblok zależy od wielu czynników. Zazwyczaj większość domów będzie wymagała pompy ciepła typu monoblok. Systemy typu split stanowią opcję dla bardziej skomplikowanych instalacji, ponieważ można je zainstalować nawet do 75 metrów od budynku, co daje większą elastyczność instalacji.
Dzięki odpowiedniemu szkoleniu z zakresu pomp ciepła marki Hitachi Yutaki oraz wsparciu DCEO, możesz łatwo wybrać odpowiedni rodzaj pompy dla Twoich Klientów. Skontaktuj się z nami i zapisz na bazpłatne, stacjonarne szkolenie już 15 grudnia 2023 w Akademii DCEO we Wrocławiu.
Więcej na (skopiuj link do swojej przeglądarki): https://dceo.pl/szkolenia-dceo/