Indywidualne systemy hybrydowe

Centrala wentylacyjna Logavent HRV176 i pompa ciepła Buderus Logatherm WSW186i

Projekt typu „All-in-one” to spójny układ, który składa się z pompy ciepła i systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Pozwala idealnie połączyć pompę ciepła Logatherm WSW186i z Logavent HRV176. Dzięki systemowi sterowania Logamatic EMS plus zbierane są wszystkie istotne informacje a sterownik systemowy Logamatic BC400 pozwala na kontrolę i umożliwia regulację systemową jednostki wentylacyjnej za pomocą urządzenia grzewczego (sterowanie dotykowe). Koncepcja jednolitego systemu to także spójny wygląd zewnętrzny. Oba urządzenia zostały zaprojektowane w tym samym wzornictwie i są doskonałym przykładem nowoczesności marki. Cały system jest kompaktowy i ma budowę modułową, dzięki czemu jest elastyczny pod względem układu i miejsca instalacji, nawet w przypadku ograniczonej przestrzeni w pomieszczeniu instalacji. Taki system sprawdzi się szczególnie w nowym budownictwie.

Centrala wentylacyjna Logavent HRV176 pompa ciepła Buderus Logatherm WLW176i AR

Centrala wentylacyjna Logavent HRV176 doskonale współpracuje także z pompą ciepła Logatherm WLW176i AR. Modułowy system Logatherm WLW176i AR T180 dla nowych budynków, w połączeniu z jednostką wentylacyjną Logavent HRV176, zapewnia kompletny system składający się z pompy ciepła, zasobnika c.w.u. i zbiornika buforowego oraz jednostki wentylacyjnej na szczególnie małej powierzchni montażowej wynoszącej zaledwie 0,95 m². Do regulacji całego systemu potrzebna jest tylko jedna jednostka sterująca - Logamatic BC400. To przyszłościowa platforma dla sterowania i łączności. Łączy w sobie liczne funkcje sterowania ogrzewaniem, chłodzeniem i przygotowaniem ciepłej wody użytkowej. W razie potrzeby może również sterować na przykład kolektorami słonecznymi, wentylacją, a nawet ogrzewaniem basenu. Logamatic BC400 ma intuicyjny dotykowy panel sterowania z wysokiej jakości kolorowym wyświetlaczem i opcją połączenia z siecią WLAN.

Zdalne zarządzanie systemem

System ogrzewania z pompą ciepła sprawia, że użytkownik może szybko i łatwo połączyć się z urządzeniem przez internet. Pompa ciepła jest połączona z aplikacją MyBuderus za pomocą zintegrowanego modułu bezprzewodowego MX300 (model WLW186i AR), dzięki któremu cały system grzewczy może być sterowany z poziomu jednej aplikacji.

Instalacja fotowoltaiczna – idealne uzupełnienie systemu grzewczego

Szczególnie przyszłościowym rozwiązaniem jest połączenie systemu grzewczego z systemem fotowoltaicznym. Pompa ciepła jest integrowana za pośrednictwem systemu zarządzania energią - Buderus MyEnergyMaster, co umożliwia użytkownikom znaczne obniżenie kosztów energii. Jej nadmiar może być tymczasowo magazynowany zarówno elektrycznie, jak i termicznie - w zasobniku ciepłej wody oraz w zbiorniku buforowym. Jest to możliwe dzięki modulowanej pracy pompy ciepła Logatherm WLW186i AR / WLW176i AR w oparciu o samodzielnie wytwarzaną energię z paneli fotowoltaicznych. Oznacza to większą niezależność energetyczną i zmniejszenie wpływu wzrostu cen.