Wydajny, kompaktowy i łatwy w montażu: Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272 o mocy znamionowej do 150 kW

Jeszcze szybsza instalacja 

  • Buderus wprowadza na rynek gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272, który jest łatwy w montażu i dostępny w kategoriach mocy (50, 70, 85 100,125 i 150 kW).
  • Logamax plus GB272 osiąga maksymalną temperaturę zasilania 85°C i może być stosowany jako rozwiązanie samodzielne lub jako kaskada stojących kotłów kondensacyjnych w większych nieruchomościach. W tym przypadku można połączyć do 6 kotłów Logamax plus GB272 w jeden system o łącznej mocy 900 kW.
  • Szczególną zaletą jest szybka instalacja kaskady dzięki innowacyjnej koncepcji montażu. Do montażu modułowej ramy kaskady nie potrzeba praktycznie żadnych narzędzi.


Zawsze wydajny

Wymiennik ciepła z technologią ALU plus wspomaga ekonomiczną pracę urządzenia. Nie tylko wydajna i ekonomiczna praca Logamax plus GB272 jest korzystna dla środowiska, ale również jego opakowanie ochronne z kartonu nadającego się w całości do recyklingu. Struktura plastra miodu zapewnia, że kocioł dotrze bezpiecznie zapakowany na miejsce instalacji.

 

Inteligentne rozwiązanie kaskadowe

Praktyczna rama montażowa przyczynia się do szybkiej i prawie bez narzędziowej instalacji. W przypadku kaskady, poszczególne kotły kondensacyjne wystarczy umieścić na ramie i wsunąć w zintegrowany wspornik, w którym zostaną bezpiecznie zamocowane. W ramie zintegrowana jest również funkcja regulacji, która umożliwia instalatorowi wygodne dostrojenie wysokości i nachylenia urządzeń za pomocą klucza imbusowego. Pojedynczo regulowane nóżki umożliwiają elastyczne dopasowanie do warunków w pomieszczeniu instalacyjnym. Przewody hydrauliczne mieszczą się we wnętrzu. Dodatkowo zapewniona jest niezbędna izolacja. Dla ułatwienia konserwacji, przycisk włącz/wyłącz i gniazdo do podłączenia klucza serwisowego są łatwo dostępne na regulatorze Logamatic BC30.2. Wygodny jest również dostęp do przyłączy elektrycznych. W dolnej części obudowy znajdują się oddzielne przyłącza elektryczne dla zespołów pomp. Przednią osłonę można zdjąć jednym kliknięciem. Także jest łatwy dostęp do elementów istotnych dla serwisowania a do syfonu można dotrzeć bez konieczności wcześniejszego demontażu innych elementów. Pełno kolorowy wyświetlacz jest ergonomicznie umieszczony na wysokości oczu. Jego dotykowe przyciski umożliwiają instalatorom szybkie poruszanie się po menu i ustawianie parametrów podczas uruchamiania i konserwacji.

 

Elastyczny element systemu

Buderus - ekspert w dziedzinie systemów grzewczych, zadbał o to, aby gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272 znajdował zastosowanie w wielu obszarach. Wykorzystuje on system sterowania Logamatic EMS plus z jednostką sterującą RC310, której miejsce montażu można swobodnie wybrać w zależności od warunków montażu. Pozwala to na łatwą obsługę urządzenia. Alternatywą dla systemu sterowania Logamatic EMS plus może być modułowa cyfrowa jednostka sterująca Logamatic 5313. Moduły funkcyjne umożliwiają bezproblemową rozbudowę systemu grzewczego, na przykład o odnawialne źródła energii, dodatkowe obiegi grzewcze lub kaskadę generatorów ciepła. Dzięki standardowemu interfejsowi IP i Modbus, możliwości podłączenia są prawie nieograniczone. Możliwe jest na przykład koordynowanie różnych urządzeń lub wykorzystanie jednej jednostki sterującej do obsługi i monitorowania całego systemu.