Zmiękczacze wody Buderus Logawater Soft to lepsze samopoczucie każdego dnia

Nowoczesne i kompaktowe zmiękczacze wody Logawater Soft marki Buderus chronią rury wodociągowe i sprzęt AGD przed osadzaniem się kamienia – kratka na sól, kolorowy wyświetlacz i opcjonalne połączenie z aplikacją zapewniają wygodną obsługę.

Twarda woda powoduje osadzanie się kamienia, który skraca żywotność rur wodociągowych oraz urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak pralki i zmywarki. Skóra i włosy również cierpią z powodu twardej wody podczas kąpieli. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest kompaktowy zmiękczacz wody pitnej Logawater Soft. Urządzenie wykorzystuje proces wymiany jonowej do wymiany, wszystkich jonów wapnia i magnezu zawartych w wodzie i powodujących jej twardość, na jony sodu. Rezultatem jest przyjemnie miękka woda. Zmiękczacze wody dostępne są w dwóch wariantach Logawater Soft WE400 i Logawater Soft WE800i. Pojemność złoża w modelu Logawater Soft WE400: 9, 14, 22 oraz 26 l, w modelu Logawater Soft WE800i: 22 i 26 l.

Zasada działania

Zajmujący niewiele miejsca elektryczny zmiękczacz wody można bez problemu zintegrować z systemem wody pitnej. Dokonują tego specjaliści w kilku prostych krokach. Miękka woda jest wytwarzana w oparciu o zasadę wymiany jonowej: Logawater Soft zawiera żywicę wypełnioną jonami sodu, która wymienia minerały powodujące twardość, takie jak wapń i magnez, właśnie na jony sodu. Jeśli żywica jest nasycona, do jej regeneracji używa się soli. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Tabletki soli wsypuje się bezpośrednio do przeznaczonej do tego komory poprzez specjalną wkładkę. Wariant Logawater Soft WE800i jest wyposażony w pierścień świetlny LED, który sygnalizuje niski poziom soli. Dzięki temu użytkownicy wiedzą, bez konieczności otwierania pokrywy, że muszą uzupełnić jej poziom.

System sterowania

Kompaktowe zmiękczacze wody Logawater Soft wyposażone są w zaawansowany system sterowania, który dba o to, aby urządzenie było zawsze gotowe do pracy. Sterowanie systemem zmiękczania wody pitnej odbywa się za pomocą kolorowego, dla modeli WE800i również dotykowego, wyświetlacza. Dodatkowo istnieje możliwość połączenia z aplikacją do zdalnego sterowania MyBuderus (model WE400 powinien być dodatkowo wyposażony w moduł do komunikacji zdalnej). Po połączeniu z aplikacją dostępnych jest wiele opcji, m.in. wyświetlenie ewentualnych usterek lub informowanie o czasie kolejnego uzupełnienia soli. Nowoczesny panel sterowania wyposażony jest w przyjazny interface. Jego obsługa jest łatwa i intuicyjna.

Jakość marki Buderus

Urządzenia zostały wyposażone w zabezpieczający zawór przelewowy, który działa na zasadzie pływaka. Gdyby zdarzyło się, że poziom wody w urządzeniu jest niebezpiecznie wysoki, zawór przelewowy (niezależnie od elektroniki) odetnie dopływ wody zabezpieczając pomieszczenie przed zalaniem. Zmiękczacz wody doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Wysokiej jakości czarna obudowa, szklana pokrywa, kolorowy wyświetlacz dotykowy i pierścień świetlny LED sprawiają, że Logawater soft WE800i naprawdę przyciąga wzrok. Aby prawidłowo dobrać wielkość kompaktowego zmiękczacza wody, należy znać aktualną twardość wody oraz średnie miesięczne zużycie w gospodarstwie domowym. Najlepiej, żeby konkretny model zmiękczacza dobrał wyspecjalizowany instalator.