Technologia HYDROPATH dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych i instalacji przemysłowych

Uzdatnianie wody w celu zapobiegania powstawaniu twardych osadów mineralnych i wtórnemu skażeniu wody wywołanym mikroorganizmami.

Ta technologia przynosi korzyści natychmiast i w dłuższym okresie użytkowania.

Czym się wyróżnia - technologia HYDROPATH?

Opatentowana technologia, która generuje proces uzdatniania wody bez zmiany składu chemicznego wody. Generowany sygnał Hydropath dokonuje zmiany w strukturze i uporządkowaniu położenia jonów minerałów rozpuszczonych w wodzie. Ta zmiana wpływa na zjawisko krystalizacji minerałów rozpuszczonych w wodzie w warunkach przesycenia wody minerałami. Działanie pola elektromagnetycznego sygnału Hydropath nie tylko zapobiega powstawaniu twardych osadów mineralnych na ścianach i elementach instalacji wodnych ale również wpływa na proces flokulacji zawieszonych w wodzie zanieczyszczeń oraz mikroorganizmy. Technologia HYDROPATH i elektroniczne uzdatniacze wody HydroFLOW umożliwiają dezynfekcje wody na poziomie >95% przy jednym przebiegu wody i usuwanie z instalacji osadów biofilmu.

Zaletą dla użytkownika elektronicznych uzdatniaczy wody HydroFLOW jest brak zmiany składu chemicznego wody., Mimo braku zmiany składu chemicznego wody instalacja jest trwale chroniona przed powstawaniem kamienia i osadów biofilmu.

Uzdatniacze wody HYDROFLOW w blokach mieszkalnych wielorodzinnych

Elektroniczne uzdatniacze wody korzystają z technologii HYDROPATH. Urządzenia HydroFLOW oferowane są w wersjach do ochrony całej instalacji wodnej w budynku wielorodzinnym np. HydroFLOW C i w wersjach przeznaczonych do ochrony instalacji wodnej w pojedynczym lokalu mieszkalnym czy też apartamencie, model HydroFLOW Pearl. Montaż urządzeń odbywa się w trakcie normalnego użytkowania instalacji wodnej. Urządzenia HydroFLOW Pearl przystosowane są do samodzielnego montażu przez Klienta. Oczywiście bez utraty gwarancji skutecznego działania. Technik firmy Hydropath zawsze wskaże optymalne miejsce montażu i przedstawi wymogi techniczne związane z instalacją HydroFLOW.

Korzyści ze stosowania technologii HYDROPATH

Korzyści dla użytkowników:

  • woda odparowując nie pozostawia twardych osadów kamienia
  • naczynia i sztućce wyjmowane ze zmywarki nie wymagają polerowania
  • pranie jest wyraźnie czystsze
  • niższe napięcie powierzchniowe wody powoduje, że kontakt ze skórą jest odczuwalnie przyjemniejszy ale nie jest utrudnione usuwanie szamponu, mydła i odżywek
  • kwiaty podlewane uzdatnioną wodą przyjmują jej więcej i rosną szybciej

Korzyści dla urządzeń domowych i instalacji:

  • rzadsze awarie urządzeń,
  • zachowanie przepływu i brak konieczności wymiany rur,
  • ograniczenie korozyjności instalacji,
  • pralki i zmywarki nie wymagają stosowania soli.

Urządzenia HydroFLOW zapewnią długotrwałą funkcjonalność Twojej instalacji wodociągowej.


Usuwanie twardości wody - czy zawsze jest konieczne?

Odpowiedź w odniesieniu do funkcjonowania człowieka jest NIE KONIECZNE.

Twarda woda jest zalecana jako element prozdrowotnej diety człowieka. Przykładem są zalecane przez dietetyków wody mineralne.

Jakich korzyści dla zdrowia dostarcza woda o wysokiej zawartości minerałów?

  • lepiej smakuje,
  • jest elektrolitem dostarczającym minerałów,
  • zapewnienia właściwy poziom spożycia wapnia i magnezu,
  • pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenia,
  • wspomaga układ trawienny np. zapobiega zaparciom i zapewnia lepsze trawienie,
  • wysoki poziom wapnia i magnezu stymuluje ludzki układ odpornościowy.

Twarda woda bywa szkodliwa dla instalacji i urządzeń ale odpowiednio uzdatniona nie ma negatywnego wpływu na systemy wodne.

Co to jest twarda woda?

Termin „twarda woda” odnosi się do wody zawierającej rozpuszczone w niej minerały, których stężenie jest większe niż dopuszczalne przepisami minimum 60 miligramów na litr. Twardość wody określa się na podstawie stężenia rozpuszczonych w niej kationów.

Zwiększona twardość wody dotyczy wód pozyskiwanych z gruntu a nie wód powierzchniowych.

Zalecany przez ustawodawcę limit zawartości minerałów w od 60-500 mg CaCO3/l określa się wyłącznie w odniesieniu do wody spożywczej i bez wskazania innych zastosowań na przykład woda przemysłowa. Z tego powodu na terenie Polski dość powszechna jest dystrybucja wody o dużej twardości za pośrednictwem instalacji wodociągowych. Skutkiem takiego podejścia jest powszechne dostarczanie wody o twardości w zakresie 200 - 350 mg CaCO3/l. Taka woda określana jako średnio twarda i to ona powoduje powszechnie znane problemy natury technicznej.

Co powoduje twarda woda?

  • Uszkadza urządzenia AGD. Sole wapnia i magnezu krystalizując jako węglany wapnia i magnezu zamieniają się w ciało stałe. Występuje jako osad kamienia wewnątrz instalacji jak również, na armaturze, ścianach kabin prysznicowych oraz elementach grzejnych. Podgrzewanie „twardej wody” przyspiesza proces krystalizacji do odczuwają użytkownicy czajników, ekspresów do kawy, pralek oraz zmywarek.
  • Podwyższa zużycie środków myjących. Jeśli twarda woda nie zostanie uzdatniona w sposób obniżający ilość minerałów lub zmniejszający jej napięcie powierzchniowe powoduje szereg niedogodności. Środki myjące gorzej się pienią i przez to gorzej działają.
  • Wysusza włosy i skórę. Nie uzdatniona twarda woda wpływa na wygląd włosów i ich przesuszenie a u niektórych osób również na podrażnienie skóry. Twarda woda uzdatniona technologią Hydropath ma zmniejszone napięcie powierzchniowe i przy tym sposobie uzdatniania wody problem wysuszania włosów i skóry nie występuje.
  • Utrudnia proces prania. Twarda woda gorzej reaguje z detergentami. Aby temu zaradzić wystarczy zastosować uzdatnianie wody obniżające nie ilość minerałów wodzie ale jej napięcie powierzchniowe.
  • Wpływa na instalacje grzewcze. Osad mineralny z twardej wody odkłada się wewnątrz rur. Powoduje to pogorszenie współczynnika wymiany ciepła. Twarda woda stosowna w instalacjach grzewczych musi być uzdatniona.


Twarda woda w zastosowaniach przemysłowych

Twarda woda nie jest pożądana w większości procesów przemysłowych. Pompy, wymienniki ciepła, instalacje odwróconej osmozy, kotły, przy stosowaniu twardej wody podatne są na awarie i utrudnienia w funkcjonowaniu. Ponieważ usuwanie kamienia może być trudne należy zapobiegać jego powstawaniu.

Dlatego stosuje się uzdatnianie wody lub jej zmiękczanie poprzez wymianę jonową. Zarówno uzdatnianie technologią HYDROPATH jak i zmiękczanie przynosi podobne efekty - brak twardych osadów kamienia. W wielu przypadkach zalecane jest i wymagane warunkami gwarancji producentów, tylko częściowe zmiękczenie wody. Woda zmiękczona bywa agresywna chemicznie w stosunku do wielu materiałów z których wytwarzane są instalacje i urządzenia. Może powodować uszkodzenia wpływać na ich trwałość

Technologia HYDROPATH stosowana jest również do korekty biologicznej wody.