Systemy przeciwoblodzeniowe w domach jednorodzinnych - nowa jakość w trudnych warunkach

W dzisiejszym świecie cała uwaga skupiona jest na nowych technologiach, elektronice i rozwiązaniach systemowych stosowanych na co dzień. Życie jest szybkie, więc dąży się do uproszczeń, które pozwalają uzyskać maksymalny efekt przy jak najmniejszych nakładach. Dlaczego nie być w zgodzie z tym trendem? Dlaczego nie przeorganizować swojego czasu i nie wykorzystać go na zadania inne niż odśnieżanie podjazdów i chodników, czy też mozolne oczyszczanie dachów?


Zimą wielu mieszkańców domów jednorodzinnych zmaga się z tymi problemami. Warto się zastanowić, z jakich ułatwień można skorzystać, żeby każdy śnieżny dzień był przyjemnością, a nie wymagającą pracy fizycznej udręką Jako rozwiązanie problemu zalegającego śniegu i lodu proponujemy zainstalowanie systemu przeciwoblodzeniowego: gruntowego oraz dachowego. Jeżeli jego instalacja wydaje się uciążliwym i kosztownym przedsięwzięciem, należy pomyśleć o ogromnych ilościach śniegu i lodu, których już nigdy nie trzeba będzie usuwać przez następne lata, o bezpieczeństwie – trudnym do przeliczenia na jakiekolwiek pieniądze - oraz o znacznie mniejszych kosztach narzędzi do usuwania śniegu i lodu. Ponadto należy pamiętać, że stosowanie mieszanek rozmrażających wpływa szkodliwie na środowisko naturalne oraz niszczy wszelkiego rodzaju instalacje i konstrukcje budowlane (koszty napraw nawierzchni!). Liczba działających instalacji systemów przeciwoblodzeniowych stale się zwiększa, a ich użytkownicy z miłym zaskoczeniem odkrywają, że energia elektryczna skuteczniej kruszy śnieg i lód niż kilof, łopata i wiadro soli z piaskiem.

Oferowane przez DEVI kompleksowe systemy przeciwoblodzeniowe składają się z kabli i mat grzejnych, termostatów oraz akcesoriów instalacyjnych. Każda instalacja dobrana jest do osobistych potrzeb nabywcy, tak by jak najefektywniej wypełniała swoje obowiązki na obsługiwanym obszarze. Dodatkowo, DEVI zapewnia swoim klientom gwarancję szybkiego i niezawodnego serwisu - obecnie może się pochwalić najdłuższą na polskim rynku rozszerzoną 20-letnią gwarancją DEVIwarranty™

Systemy przeciwoblodzeniowe mogą być instalowane zarówno podczas budowy, jak i przy remoncie istniejących obiektów. Są one w pełni zautomatyzowane. Na podstawie pomiaru temperatury i wilgotności system określa konieczność rozmrażania danej powierzchni i następnie samoczynnie się włącza. Oznacza to, że np. w mroźne lecz suche dni system nie będzie pracował, natomiast gdy czujniki zarejestrują wilgoć na ochranianej powierzchni, a temperatury powietrza i gruntu zaczną zbliżać się do zera instalacja grzewcza zostanie załączona. 

Elementem składowym każdego systemu jest regulator. W przypadku, gdy system posiada regulator z czujnikiem temperatury otoczenia, włącza się, gdy temperatura spada poniżej wartości zaprogramowanej przez użytkownika, np. 5°C. Regulator z czujnikiem temperatury i wilgoci włącza system dopiero wówczas, gdy oba parametry osiągną odpowiednie wartości. Gdy na zewnątrz jest ujemna temperatura, ale nie pada, system pozostaje w stanie czuwania. Czujnik temperatury pozwala zaprogramować zakres temperatury, w którym ma pracować ogrzewanie.

Instalacja

Osoba instalatora jest tu nie bez znaczenia - przeszkolony fachowiec musi bowiem odpowiednio przygotować podłoże i izolacje oraz prawidłowo zabezpieczyć konstrukcje – tak, by nie doszło do uszkodzenia systemu, np. w skutek wyrównywania powierzchni końcowej lub wylewki betonu. 

Sucho i bezpiecznie

Na koniec warto powiedzieć, że korzyści stają się faktem, gdy plan zostaje wcielony w życie, a podjęte działania są sumiennie realizowane. Systemy przeciwoblodzeniowe wybrane rozsądnie i zgodnie z zasadą najwyższej jakości przyniosą szybko wymierne i odczuwalne korzyści, które staną się naszym osobistym sukcesem.


Tym razem to Ty zaskocz zimę!