Ogrzewanie podłogowe kontra klasyczna instalacja
Kaloryfery ogrzewają pomieszczenie miejscowo. Zanim ciepło rozejdzie się po całym pomieszczeniu, mija sporo czasu. Aby kaloryfer podniósł temperaturę w mieszkaniu, musi zużyć dużą ilość energii. Ponadto, montowane naściennie urządzenia negatywnie wpływają na estetykę pomieszczenia. Niefortunnie umiejscowione grzejniki zabierają cenne miejsce i utrudniają aranżację wnętrz. Znacznie bardziej funkcjonalną i atrakcyjną alternatywą dla niedoskonałego systemu jest ogrzewanie podłogowe zasilane elektrycznie. Na taką formę ogrzewania decydują się nie tylko osoby realizujące projekt wymarzonego domu, ale również deweloperzy budujący bloki mieszkalne i budynki użyteczności publicznej. Może ona stanowić samodzielny system ogrzewania w domu albo pełnić funkcję dodatku do innej instalacji. Montaż wysokiej klasy mat grzewczych jest inwestycją w ciepły, energooszczędny i ekologiczny dom. Innowacyjne modele współpracują z zaawansowaną automatyką budynkową i systemami wykorzystującymi odnawialne źródła energii (na przykład fotowoltaiką). System ogrzewania podłogowego jest uniwersalny, praktyczny i wygodny w użytkowaniu. Maty zamontowane pod podłogą równomiernie rozprowadzają ciepło po całym pomieszczeniu. Przyjemne ciepło odczuwalne jest zaraz po włączeniu „podłogówki”. System jest dyskretny – ukryte pod panelami folie grzejne albo podłogą maty grzejne nie zaburzają harmonii w starannie urządzonych wnętrzach. Może być montowany we wszystkich pomieszczeniach, począwszy od salonów i sypialni, poprzez przedpokój, na kuchni i łazience kończąc. Aby system był wydajny, warto wyłożyć podłogę materiałami przewodzącymi ciepło. Zaliczamy do nich kamień, terakotę i ceramikę. Satysfakcjonujący efekt komfortu cieplnego uzyskasz również na panelach laminowanych przy zastosowaniu folii grzejnych emitujących promieniowanie podczerwone.
Czysty dom przyjazny alergikom
Ogrzewanie podłogowe sprzyja utrzymaniu w budynku wysokiej higieny. Zamontowane pod podłogą folie lub maty grzejne oddają ciepło poprzez zjawisko promieniowania podczerwonego lub konwekcji cieplnej, co ogranicza ruchy powietrza i pomaga utrzymać optymalną wilgotność. W efekcie kurz nie wzbija się w powietrze, a roztacza nie namnażają.
MATEC – maty i folie grzewcze o optymalnej mocy
Chcesz stworzyć sprawną, niezawodną i energooszczędną instalację ogrzewającą dom i jednocześnie zapobiegającą gromadzeniu się lodu na podjeździe? Twoje oczekiwania spełnią produkty z linii MATEC. Rodzina produktów z bestsellerowej serii marki Zamel powiększyła się o folie grzejne o mocy 140 W. Nasz produkt przeznaczony jest do montażu pod panelami laminowanymi jako główny system ogrzewania. Elektryczna, ultracienka folia o równomiernej grubości wykonana jest z grafitu umieszczonego między dwoma zaprasowanymi foliami PET o dużej wytrzymałości. Po obu stronach folii znajdują się miedziane szyny. Pod wpływem zasilania elektrycznego grafit emituje promieniowanie podczerwone. System zasilany jest napięciem 230 V AC podpiętym do miedzianych szyn. Celująco zdaje egzamin zarówno jako ogrzewanie podstawowe, jak i dodatkowe w mieszkaniach, domach, biurach czy lokalach. Folia grzejna dostępna jest w standardowej szerokości wynoszącej 0,5 m oraz modułach o długości 1-10 m. Jeśli standardowe wymiary nie współgrają z układem pomieszczenia, możesz zamówić folię o innych rozmiarach. Montaż folii grzejnej jest zaskakująco prosty. Oferujemy folię z gotowym, zainstalowanym fabrycznie przyłączem elektrycznym. Może być podłączona bezpośrednio do zasilania przez urządzenie z obwodu elektrycznego TN-S z wyłącznikiem różnicowo-prądowym. Folie kompatybilne są z regulatorami temperatury pozwalającymi wygodnie kontrolować pracę urządzenia. Pod folią grzejną FGP należy umieścić piankę izolującą z warstwą folii aluminiowej, która będzie odbijać promieniowanie IR i pełnić funkcję uziemienia.
Przewody GPSY – bezpieczeństwo to priorytet
Ważne miejsce w katalogu produktów z linii MATEC zajmują produkty tworzące systemy antyoblodzeniowe. Montując przewody na zewnątrz, skutecznie zabezpieczasz rury wodociągowe i ciągi komunikacyjne przed zamarzaniem w okresie jesienno-zimowym. Nasz system zapobiega powstawaniu sopli stwarzających ogromne niebezpieczeństwo dla osób poruszających się po posesji. Przewody GPSY dostępne są w rozbudowanym typoszeregu zawierającym moduły o długości aż do 130 m i dwóch mocach 20W i 30W. Przewód stałooporowy przystosowany jest do użytku zewnętrznego. Urządzenie można bezpiecznie montować pod nawierzchnią schodów, ramp i innych ciągów komunikacyjnych. Przewody GPSY zostały skonstruowane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić ich montaż. Aby zainstalować je przed domem, wystarczy zamocować je bezpośrednio na wylewce za pomocą specjalnej taśmy stalowej utrzymującej przewód w odpowiednim układzie. Wszystkie elementy niezbędne do stworzenia sprawnej instalacji znajdziesz w naszej ofercie.