Zawieszenie paneli TermoPlaza na suficie, ponieważ tracimy część skuteczności, osiąganej dzięki konwekcji, i potrzebujemy więcej mocy oraz prądu do osiągnięcia ustawionej temperatury w pomieszczeniu. Ponadto, źródło ciepła znajduje się bliżej głowy. Głowa będzie dostawała więcej ciepła, niż np. stopy. Stracimy równomierne ogrzewania. Dodatkowo sterowanie termostatami wbudowanymi będzie niewygodne.
Montaż promienników na podczerwień na przeciwko okien. Szkło nie jest materiałem, który dobrze akumuluje ciepło, więc większość podczerwieni nie będzie się zatrzymywała w pomieszczeniu.
Różnica powyżej 2 stopni pomiędzy temperaturami w różnych trybach, wykorzystywanych regularnie w pomieszczeniu, ponieważ doprowadza to do wychłodzenia pomieszczenia i zwiększenia zużycia energii elektrycznej.
Zbyt mały panel grzewczy w pomieszczeniu. Ciepłe i suche ściany o wiele lepiej utrzymują ciepło i chronią Cię od chłodu. Za mały panel będzie dłużej osiągał zadaną temperaturę lub nawet nie osiągnie je wcale, a przy tym zużyje dużo więcej prądu.
Otwarte drzwi do nieogrzewanych lub mniej ogrzewanych pomieszczeń mają ogromny wpływ na ogrzewanie. Jeśli te drzwi muszą być otwarte przez cały czas, powierzchnię do ogrzewania warto liczyć w taki sposób: powierzchnia pomieszczenia A (w którym znajduje się grzejnik) + powierzchnia pomieszczenia B (w które będzie uciekało ciepło). Lub po prostu zamknij drzwi i niech oszczędność będzie z Tobą. Obniżenie maksymalnej temperatury obudowy. Tak, mimo, że jest to opcja, która może być w pewnych warunkach bardzo przydatna, wydłuża ona czas ogrzewania pomieszczenia.
Są to punkty, do których doszliśmy na podstawie naszego doświadczenia oraz doświadczenia naszych klientów. Może masz promiennik na podczerwień i zauważyłeś jeszcze jakieś czynniki, które źle wpływają na jego pracę? Skontaktuj się z nami