Myśląc o tej formie ogrzewania, trzeba mieć na uwadze, że sam piec to nie wszystko. Do pieca niezbędny jest również zbiornik olejowy, co wymaga odpowiedniego pomieszczenia i miejsca, gdzie sam zbiornik nie będzie narażony na niebezpieczne warunki. Sam piec oczywiście również wymaga dostępu do prądu, regularnych przeglądów, oczyszczania z zanieczyszczeń olejowych.
W ówczesnym okresie stawki za litr oleju opałowego wynosiły w granicach 1,7 zł brutto, w tym momencie litr oleju opałowego to koszt ok. 7/8 zł brutto. Stawki wzrosły drastycznie. Jednak jak widzimy na przestrzeni lat ceny prądu wzrosły maksymalnie o 50%, a nie jak w przypadku oleju opałowego o 400%.
Oszczędność kosztów miesięcznych ogrzewania jest widoczna gołym okiem, porównując te dwa modele.
Bardzo istotnym argumentem za ogrzewaniem na podczerwień jest niski koszt inwestycji. Jeśli chodzi o zakup pieca olejowego – poza jego ceną, która jest znaczna, trzeba liczyć koszt całego systemu rozprowadzającego ciepło. Natomiast przy ogrzewaniu na podczerwień koszt inwestycji to zakup tylko i wyłącznie grzejników.
Porównując ogrzewanie piecem olejowym, a panelami TermoPlaza przede wszystkim widzimy ogromną oszczędność miejsca. Panele na podczerwień nie potrzebują dodatkowej przestrzeni, kotłowni. Sam panel ma zaledwie 4 cm, dlatego nie zajmuje dużo miejsca, wtapia się we wnętrze.
Ewidentnym plusem jest fakt działania natychmiast po zakupie – do montażu nie jest potrzebna wyspecjalizowana ekipa ani ingerencja w budynek. Panele na podczerwień TermoPlaza wystarczy jedynie podłączyć do gniazda i już można cieszyć się ciepłem.
Dodatkowo sam model ogrzewania nie wymaga przeglądów, a w przypadku jakiejkolwiek awarii mamy sprawny system door to door, który pozwala na usunięcie problemu ekspresowo.
Chciałbyś fachową wycenę paneli grzewczych TermoPlaza dla Twojego domu? Zapraszamy do kontaktu