rejestracja

Dołącz do liderów w branży grzewczej. Najwięksi Producenci i Dystrybutorzy 2017

Opublikowano: 30.01.2018
image

METAL-FACH Technika Grzewcza : Nasze kotły z automatyczną zapalarką to rewolucja w branży

METAL-FACH Technika Grzewcza

Przemysław Wdowiak
Dyrektor ds. sprzedaży

 METAL-FACH Technika Grzewcza jest polską, dynamicznie rozwijającą się firmą, produkującą kotły centralnego ogrzewania na paliwa stałe od ponad 29 lat. Siedziba firmy znajduje się w północno-wschodniej części kraju w województwie podlaskim w miejscowości Sokółka.


Głównymi naszymi wyrobami są w pełni zautomatyzowane kotły spalające paliwa takie jak pellet, ekogroszek, drewno, węgiel. W ofercie posiadamy kotły, które spełniają restrykcyjne wymogi środowiskowe, a przede wszystkim uzyskały 5 KLASĘ wg normy PN-EN 303-5 2012 czy też certyfikat ECO DESIGN. Dzięki temu zaliczają się do urządzeń, na które przysługują dofinansowania.
 

 

Ubiegły rok był dla producentów kotłów grzewczych okresem dużych zmian, głównie legislacyjnych. Dla METAL-FACH Technika Grzewcza największym przebojem ubiegłego roku była sprzedaż kotłów z automatyczną zapalarką paliwa.
Z Przemysławem Wdowiakiem, dyrektorem ds. sprzedaży w Metal-Fach technika Grzewcza rozmawia Michał Sławoński.

 

Panie dyrektorze, jakby Pan podsumował ubiegły rok?

 

Rok 2017 był rokiem bardzo dużych zmian dla branży kotłów grzewczych. Wprowadzenie nowego prawa dotyczącego kotłów grzewczych na paliwa stałe niewątpliwie dał się odczuć klientom jak i nam producentom. Zmiany prawne, które weszły w życie 01.10.2017 narzucają polskim firmom produkcję jedynie kotłów centralnego ogrzewania z certyfikatem 5 KLASY emisji spalin. Producenci, dostali również okres około jednego roku na wyprzedaż kotłów nie spełniających 5Klasy emisji spalin.

 

Produkt roku


Karta katalogowa  

A jak to wpłynęło na sam METAL-FACH TG?

 

Wcześniejsze zapowiedzi rządu o zmianach w naszej branży skłoniło nas do opracowania nowych modeli kotłów, spełniających wymogi normy PN-EN 303-5 2012, dzięki czemu byliśmy przygotowani na zmiany.

 

Jaki model lub rozwiązanie w tym zakresie cieszyły się największym powodzeniem?

 

Zdecydowanie największym powodzeniem cieszyły się kotły z automatyczną zapalarką do paliwa. Są to kotły automatyczne, które nie wymagają częstej ingerencji ze strony człowieka. Wystarczy raz na kilka dni zasypać zbiornik paliwa oraz odpowiednio ustawić program, a kocioł będzie pracował bez konieczności częstej wizyty w kotłowni. Te rozwiązanie dało owoc naszej ciężkiej pracy, dzięki czemu użytkownicy zaakceptowali nasze wyroby i teraz mogą cieszyć się z komfortu obsługi kotłów METAL-FACH Technika Grzewcza.

 

Jakie tendencje dało się zauważyć w tym segmencie, na co najbardziej zwracali uwagę klienci w ubiegłym roku i na co Państwa zdaniem będą zwracali w 2018 r.?

 

Zauważyliśmy, że w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kotły automatyczne na pellet. Rok 2017 był rokiem, w którym znacznie wzrosła sprzedaż tego rodzaju kotłów. Dość duży rozgłos o pellecie w ostatnich latach jako paliwie ekologicznym, prawie 100 % jego spalaniu, małej ilości popiołu, a przede wszystkim czystej i można rzec pachnącej kotłowni, skłoniło konsumentów do wyboru tego rodzaju urządzeń.

 

Jak ważne dla branży są ubiegłoroczne zmiany w prawie?

 

Ważnym obszarem, który rzuca się w oczy w 2018r są zmiany prawne, obowiązujące od października 2017. Ustawa, która weszła w ubiegłym roku, mówi o produkcji i sprzedaży na rynek polski kotłów jedynie z 5 KLASĄ. Większość urządzeń, które spełnia te wymogi są na pellet lub ekogroszek. Także użytkownicy będą musieli wybrać pomiędzy tymi paliwami. Należy również zwrócić uwagę, że kotły z tą klasą są kotłami, które spalają tylko jeden rodzaj paliwa bez możliwości spalania drewna i węgla w sposób tradycyjny, (załadunek ręczny).

 

Czym wyróżniają się oferowane przez METAL-FACH TG systemy grzewcze?

 

Rynek nieustannie się zmienia i wymaga coraz nowszych i lepszych produktów w każdej branży. Jako producent kotów grzewczych na paliwa stałe jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która opatentowała system automatycznej zapalarki do ekogroszku. Zrewolucjonizowało to rynek kotłów automatycznych, gdyż wcześniej, ekogroszek rozpalany był jedynie zewnętrznym źródłem ognia.

 

Jaki model oferuje firma jeżeli chodzi właśnie o ten typ kotłów?

 

W tym przypadku możemy posłużyć się modelem kotła SEG PLUS jest to kocioł automatyczny z palnikiem żeliwnym z wbudowaną automatyczną zapalarką do ekogroszku. Dzięki innowacyjnej automatyce zastosowanej w kotle użytkownik nie musi ingerować z zewnętrznym źródłem rozpałki. Dzięki funkcji programowania dni i godzin rozpalania w kotle, a nawet możliwością rozpalenia za pomocą urządzeń mobilnych nasze produkty są bardzo wygodnymi w obsłudze na co dziś wielu Klientów zwraca uwagę. Komfort obsługi, ekologiczne certyfikaty o spełniających wymogach niskiej emisji spalin do powietrza, bezawaryjność są to plusy, którymi możemy się pochwalić.

 

Dziękuję za rozmowę

 

Również dziękuję

 

 

 

 

Wiszące kotły kondensacyjne przebojem Junkers-Bosch

Bosch Termotechnika
 

Edmund Słupek
Senior Product Manager 

  

Producent gazowych urządzeń grzewczych: gazowe podgrzewacze przepływowe i pojemnościowe wody, gazowe kotły wiszące i stojące, gruntowe pompy ciepła, pompy ciepła do przygotowania c.w.u., kolektory słoneczne, rekuperacja, zasobniki, regulatory, osprzęt. 

 

Producent kotłów, firma Junkers-Bosch, przewiduje, że ten rok przyniesie kontynuację dobrego trendu sprzedażowego wiszących kotłów kondensacycjnych. Ze względu na wejście w życie dyrektywy unijnej ErP, od 26 września tego roku do obrotu nie będą mogły być sprzedawane kotły o klasie NOx niższej niż 5. W związku z tym, w najblizszych miesiącach, najprawdopodobniej dobrze będą się sprzedawały tańsze kotły, które nie spełniają tak wysokich norm, a wciąż będą dostępne w sklepach i u dystrybutorów.

 

Szanowny Panie, co definiowało ubiegłoroczną sprzedaż w zakresie kotłów?

 

Ze względu na wejście w życie w 2015 roku dyrektywy ErP, w minionym roku na rynku kotłów grzewczych największym zainteresowaniem cieszyły się wiszące kotły kondensacyjne. Większość sprzedawanych urządzeń w tym segmencie to urządzenia dwufunkcyjne, zapewniające ogrzewanie i ciepłą wodę.

 

Produkt roku


Karta katalogowa  

Z czego może również wynikać wysoka sprzedaż akurat tych urządzeń?

 

Wzrosty te wynikają przede wszystkim z ożywienia na rynku deweloperskim oraz zwiększonej gotowości gospodarstw domowych do wymiany starych urządzeń na nowe, bardziej ekonomiczne i przyjazne środowisku. Oczywiście rośnie też popularność urządzeń jednofunkcyjnych sprzedawanych w zestawie
z podgrzewaczami c.w.u.

 

A jaki może być ten rok? Jaki asortyment może cieszyć się największym powodzeniem?

 

Przewidujemy, że w 2018 roku wzrost sprzedaży wiszących kotłów kondensacyjnych będzie równie dynamiczny. Zgodnie z dyrektywą ErP od 26 września tego roku do obrotu nie będą mogły być wprowadzane kotły o klasie NOx wyższej niż 5. Dlatego prawdopodobnie w kolejnych miesiącach będą się sprzedawały tańsze kotły, które nie spełniają tak wysokich norm, a wciąż będą dostępne w sklepach i u dystrybutorów.

 

A jaki konkretnie model cieszył się największym zainteresowaniem wśród klientów?

 

Junkers-Bosch może pochwalić się bardzo szerokim portfolio produktowym w obszarze kotłów kondensacyjnych. Oferujemy pełen przekrój cenowy i różne rozwiązania techniczne, a naszym flagowym produktem w 2017 roku był kocioł BoschCondens GC9000iW. Urządzenie łączy zaawansowaną technologię z innowacyjnym designem, co jest coraz ważniejsze dla naszych klientów.

  

Dziękuję za rozmowę

 

Również dziękuję

 

 

 

 

 
Opracowanie, redakcja.
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.

 

Firmy zainteresowane dołączeniem do Liderów branży grzewczej roku 2017 prosimy o kontakt redakcja@ogrzewnictwo.pl