Jak działa reguła OneTouch w systemie SALUS Smart Home?


OneTouch

System SALUS Smart Home swoją funkcjonalność zawdzięcza między innymi spersonalizowanym regułom OneTouch, dzięki którym możemy programować i monitorować pracę sprzętu w dowolnym pomieszczeniu. Z OneTouch sterujemy kilkoma urządzeniami, a także grupami urządzeń. Tworzymy zależności pomiędzy wybranymi elementami systemu

Główna zaletą OneTouch jest możliwość uruchomienia wielu odbiorników (wywołanie wielu akcji) poprzez naciśnięcie tylko jednego przycisku – aktywatora reguł (CSB600, SB600) lub kliknięcie jednej ikony w aplikacji mobilnej. Przykładowo: wychodząc z mieszkania wciskamy pojedynczy przycisk OneTouch, w efekcie czego gasną światła, zamykają się rolety, ogrzewanie zmniejsza obroty.


Innym przykładem użytecznej – wprowadzonej do systemu i działającej bez względu na to, gdzie jesteś i co robisz – reguły OneTouch jest scenariusz, w którym przy otwartym oknie temperatura pomieszczenia zostaje obniżona o 5°C. Jeżeli w Twojej domowej sieci pracują sterowniki ogrzewania, regulatory temperatury, smart plugi i inteligentne przekaźniki, możliwości tworzenia reguł/scenariuszy/zależności nie mają granic. Jesteś w stanie zdefiniować tyle powiązań, ile Ci podpowiada wyobraźnia. Bezprzewodowa komunikacja SALUS Smart Home w ramach sieci ZigBee odbywa się dwukierunkowo – sygnał jest nie tylko wysyłany do odbiornika, ale i raportowany, co oznacza, że odbiornik odsyła potwierdzenie jego odebrania. Informuje nas tym samym o swoim stanie. Możemy więc sprawdzić, czy dane urządzenie faktycznie zostało włączone lub wyłączone. Bezpieczeństwo transmisji jest porównywalne z systemami przewodowymi.


Co istotne, w dowolnym momencie możliwe jest rozbudowywanie sieci o kolejne, wybrane przez klienta elementy serii. Dlaczego tak ważne jest zwracanie uwagi na to, z której firmy i serii pochodzą urządzenia? Ponieważ warunkiem powodzenia jest tutaj kompatybilność nowych urządzeń z resztą systemu SALUS Smart Home.