COMPACT i BIO COMPACT – kotły SAS idealnie dopasowane do Twojej kotłowni

 Ceniony na rynku peletowy kocioł BIO COMPACT doczekał się swojego zapowiadanego odpowiednika w wersji na eko-groszek. Model COMPACT dostępny jest w mocach 10, 12, 15, 20 i 25 kW w dwóch wersjach - z czopuchem do tyłu bądź do góry bezpośrednio z dekla izolacji.

Sprawne palenisko kotła w postaci retorty stałej pozwala na spalanie takiej ilości eko-groszku jaka niezbędna jest do utrzymania zadanej przez użytkownika na regulatorze temperatury. Kocioł wyposażony jest w funkcjonalny dotykowy sterownik TECH ST-555. W standardzie regulator pozwala kontrolować pracę instalacji grzewczej wyposażonej w 4 pompy obiegowe, 2 zawory mieszające wraz z funkcją „pogodówki” (czujnik zewnętrzny – krzywa grzewcza). Dodatkowym atutem jest wbudowany moduł Ethernet do zdalnej kontroli pracy kotła oraz całej instalacji z dowolnego miejsca na świecie za pomocą aplikacji eModul, jak również możliwość podłączenia dedykowanego regulatora pokojowego TECH: ST-292v3; ST-292v2; ST-296; ST-280; ST-280+ST-260; ST-281C do sterowania z poziomu pomieszczeń mieszkalnych. Kompaktowe wymiary umożliwiają montaż i eksploatację w małej kotłowni, a rozwiązania konstrukcyjne (m.in. wyczystka boczna w wersji z czopuchem do góry) ułatwiają czyszczenie i codzienną obsługę kotła.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w modelu peletowym BIO COMPACT obecnym na rynku od ponad roku (10, 12 kW) wprowadziliśmy kolejne moce 15, 20, 25 kW - tu również mamy dowolność wyboru usytuowania czopucha kotła, dzięki czemu klienci są w stanie optymalnie dobrać dowolny kocioł do potrzeb grzewczych budynku i warunków technicznych pomieszczenia kotłowni. Model COMPACT i BIO COMPACT posiada 5 klasę oraz certyfikat EcoDesign dla każdej z dostępnych mocy - spełnia więc restrykcyjne normy emisji zanieczyszczeń oraz sprawności energetycznej. Kotły SAS spełniają wymagania programu „Czyste Powietrze” – dofinansowanie do zakupu nowoczesnych i niskoemisyjnych kotłów na paliwo stale. Dotacje i pożyczki są udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).