Zabezpieczenie zaworów termostatycznych mieszających przed osadami mineralnymi

W instalacjach ciepłej wody, szczególnie tych korzystających z wody o twardości średniej lub wysokiej, powszechnie występują problemy w funkcjonowaniu armatury i osprzętu regulacyjnego.

Twarde osady mineralne kamienia kotłowego nie tylko zmniejszają efektywną średnicę rur, ale również powodują szereg innych problemów na przykład ograniczenie zakresu regulacji i w konsekwencji skrócenie okresu eksploatacji zaworów. W takich przypadkach konieczny jest demontaż zaworów TMV, celem wykonania czyszczenia chemicznego. Zabieg ten wymaga zaangażowania techników i wyłączenia instalacji z eksploatacji. Wiąże się to ze wzrostem kosztów eksploatacji instalacji.

Prostym, sprawdzonym, skutecznym i mało kosztownym rozwiązaniem jest zabezpieczenie instalacji wodnej poprzez montaż odpowiednich uzdatniaczy wody. Proponowanym przez firmę HYDROPATH rozwiązaniem jest montaż urządzeń HydroFLOW.

Dla niezbyt rozbudowanych instalacji, ze średnicami zewnętrznymi rur w granicach od 1” do 1 ½” wystarczy montaż urządzenia HydroFLOW S38, by zabezpieczyć instalację o łącznej długości nawet do 180 m. W przypadku technologii Hydropath, uzdatnianie wody następuje w wyniku emisji w wodzie zmiennego sygnału fali elektromagnetycznej. Koszty eksploatacji uzdatniaczy HydroFLOW S38 są mniejsze niż 4 zł na rok.

Technologia ta nie zmienia składu chemicznego wody, nie wymaga stosowania środków chemicznych, a urządzenia są bezobsługowe.

Korzyścią dla użytkowników uzdatniaczy HydroFLOW są oszczędności, w wielu przypadkach pozwalające na zwrot z inwestycji (ROI) w urządzenia HydroFLOW w okresie kilku do kilkunastu miesięcy.

Istotną zaletą technologii Hydropath jest skuteczne usuwanie z instalacji już istniejących osadów kamienia kotłowego, w trakcie normalnej pracy instalacji i urządzeń do niej podłączonych.

Na zdjęciu poniżej, urządzenie HydroFLOW S38 zamontowane na rurze z zimną wodą zabezpiecza dwa zawory termostatyczne.