Pompa ciepła Buderus - innowacja w ogrzewaniu domów na wodzie

Dom na wodzie to rozwiązanie zbliżające nas do natury, jednak jego budowa wiąże się z kilkoma wyzwaniami.

Jak zadbać o efektywne wykorzystanie energii? Jak zapewnić sobie najwyższy komfort cieplny? Odpowiedź na te i inne pytania daje technika grzewcza marki Buderus.

Mieszkanie blisko wody to niespełnione marzenie wielu ludzi. Zawsze też można iść krok dalej i zdecydować się, zamieszkać… na wodzie tak jak posiadacz jednej z łodzi mieszkalnych w Hamburgu. Kwestie grzewcze czy dostawę ciepłej wody w tym niecodziennym domu zapewniają właśnie rozwiązania proponowane przez Buderus.

Mieszkaniec łodzi z Hamburga postanowił skorzystać z rozwiązań łączących w sobie zarówno wysoką wydajność energetyczną, elastyczność jak również ekologię. Do ogrzania łodzi o powierzchni użytkowej 116 m2, zastosował on pompę ciepła typu solanka-woda WPS Logatherm Buderus. Jako źródło cieplne wykorzystano wodę rzeczną – za pomocą wężownic rurowych umieszczonych pod pokładem, przez co utworzenie odwiertów nie było konieczne. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy tego nadzwyczajnego domu zapewnili sobie komfort termiczny.

Niekonwencjonalne mieszkania wymagają szczególnych i dopasowanych rozwiązań odpowiedzialnych za dostarczenie ciepła w pomieszczeniu. W tym wypadku sprawdziło się doskonale ogrzewanie podłogowe. Instalacja całego systemu nie koliduje, a współpracuje z pompą, ponieważ doprowadza ciepło o wiele precyzyjniej i harmonijniej niż tradycyjne grzejniki, dlatego cały układ wykorzystuje zdecydowanie mniej energii.