Nasza realizacja systemu grzewczego - 65m2

Przedstawiamy przykładową realizację systemy grzewczego w mieszkaniu 65 m².

Całe mieszkanie zostało wyrównane płytą OSB. Do każdej strefy grzewczej został poprowadzony osobny przewód zasilający YDY 3 × 2.5. Każda strefa jest zabezpieczona wyłącznikami nadprądowymi B16. W miejscach na regulatory temperatury są puszki elektryczne fi60, a z puszek są poprowadzone dwie peszle ochronne do podłogi z zapasem ok. 50 cm. Jedna z nich na czujnik temperatury podłogi a druga na przewody zasilające.

W danym obiekcie mamy 5 stref:

  •    salon,
  •    pokój,
  •    sypialnia,
  •    korytarz,
  •    łazienkę.



Wszystkie są sterowane niezależnie poprzez termostaty wyposażone w dwa czujniki temperatury, czujnik powietrza i czujnik podłogowy. W przypadku salonu została zastosowana mata grzewcza o mocy 150 W/m². Po ułożeniu maty grzewczej na wcześniej zagruntowanym podłożu została ona zatopiona w kleju i przykryta kaflami. W przypadku pokoju, sypialni i korytarza zostały zastosowane folie grzewcze na podczerwień o mocy 130 W/m². Na odpowiednio oczyszczone i zagruntowane podłoże została położona pianka izolacyjna z ekranem aluminiowym, folia grzewcza i folia ochronna.

Po podłączeniu folii grzewczej do przewodów zasilających, zachowując ciągłość przewodów i odpowiednim zaizolowaniu zakończeń, można położyć dowolną podłogę pływającą. W tym wypadku były to panele podłogowe dostosowane do ogrzewania podłogowego. Łazienka ze względu na niewystarczającą powierzchnię podłogi została wyposażona w drabinkę elektryczną ze wbudowanym termostatem.

Po wykończeniu podłóg zostało jedynie zamontować i ustawić termostaty. Całość prac zajęła ok 8 godzin.