Czujnik ruchu i stacja ładująca – NOWOŚCI w ofercie SALUS Controls


W ostatnich tygodniach oferta SALUS Controls wzbogaciła się o kolejne ciekawe produkty.

Mowa tu o długo wyczekiwanym przez instalatorów i użytkowników czujniku ruchu (MS600) oraz eleganckiej stacji ładującej dla regulatora SQ610RF (urządzenie obsługuje też WQ610RF – model z protokołem OpenTherm).

Dlaczego czujnik ruchu zwiększa użyteczność systemu sterowania? W czym charging dock ułatwia codzienne korzystanie z wybranych modeli regulatorów? Odpowiedzi poniżej.

Czujnik ruchu, który dom dotrzyma Ci kroku

W połączeniu z regułami OneTouch MS600 może współpracować z innymi urządzeniami serii Smart Home, takimi jak: SR600, SPE600, RS600. W zestawieniu z naszą inteligentną wtyczką (SPE600) lub przekaźnikiem (SR600) detektor ten umożliwia włączanie albo wyłączanie oświetlenia w następstwie wykrycia ruchu. Z pozoru jest to typowa funkcja tego typu urządzenia, jednak przy tworzeniu scenariuszy pracy domowych sprzętów, pozwala na lepsze spersonalizowanie automatyki budynkowej. A to dlatego, że ruch jest czynnikiem, który może wyzwolić wiele akcji w inteligentnym domu. Podnosi to komfort mieszkańców. Przykładowo, gdy wychodzisz z kuchni, mając ręce pełne naczyń, nie musisz się martwić o zgaszenie światła. Gdy czujnik nie wykryje ruchu – zgasi światło za Ciebie.

W układaniu dopasowanych do stylu życia reguł OneTouch ogranicza Cię tylko pomysłowość i wyobraźnia, a wykorzystując dodatkowo nasz czujnik ruchu, zwiększysz swój komfort, jak również bezpieczeństwo i kontrolę nad domem.

Jakie przykładowe zależności (reguły OneTouch) możesz zbudować z MS600?

  • W chwili pojawiania się domownika w pomieszczeniu (np. kuchnia, korytarz) włączają się światła, a po jego wyjściu z pomieszczenia – światła gasną (brak ruchu).
  • Z chwilą wykrycia ruchu/intruza (np. w garażu) – światła się zapalają, a Ty otrzymujesz powiadomienie SMS o zdarzeniu.
  • Po wykryciu ruchu, pracujący w systemie czujnik może spowodować uruchomienie pompy cyrkulacyjnej CWU – pozwoli skorzystać z ciepłej wody.
  • Samym wejściem do mieszkania spowodujesz, że zapalą się światła, otworzą/zamkną rolety, temperatura wzrośnie.

Wygodna i elegancka stacja ładująca

Z CDEU naładujesz baterie dwóch modeli naszych bezprzewodowych regulatorów temperatury SQ610RF (seria Smart Home) oraz WQ610RF (seria do sterowania kotłem). Zrobisz to za pomocą portu USB. Urządzenie cechuje poręczność obsługi i minimalistyczny wygląd, który z łatwością się dopasuje do każdego wnętrza. Co równie przydatne, charging dock na co dzień posłuży jako podstawka dla Twojego bezprzewodowego regulatora temperatury. A więc z jednej strony produkt wyróżnia użyteczność, z drugiej wygoda i nowoczesna estetyka.

Elementy salusowego systemu Smart Home

Dla przypomnienia wskażmy pozostałe elementy systemu SALUS Smart Home.

W skład systemu wchodzą urządzenia umożliwiające regulację temperatury indywidualnie w każdym pomieszczeniu (sterowanie strefowe). Ogranicza to przesterowania oraz straty energetyczne. Urządzenia te pozwalają też na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU. Obok regulatorów temperatury system SALUS Smart Home obejmuje:

  • bramkę internetową UGE600
  • listwę centralną KL08RF do sterowania układem płaszczyznowym (np. podłogówką) + KL04RF (moduł rozszerzający)
  • bezprzewodowe głowice termostatyczne TRV
  • moduły sterujące
  • •Smart Plugi (inteligentne wtyczki „włącz/wyłącz”)
  • Czujniki: otwarcia okna/drzwi, zalania, dymu, a teraz także czujnik ruchu

Kluczowym elementem systemu SALUS Smart Home jest bramka internetowa UGE600, która zapewnia komunikację urządzeń w sieci ZigBee. Z jedną taką bramką można sparować do 100 produktów, np. regulatorów, smart plugów, przekaźników, czujników. Bezpłatna aplikacja internetowa (Google Play, App Store) umożliwia zdalne sterowanie systemem. Tworząc reguły OneTouch można zbudować własną bazę inteligentnego domu.