Buderus wprowadza na rynek dwie nowe serie pomp ciepła

Buderus wprowadził na rynek dwie nowe serie pomp ciepła typu glikol/woda – Logatherm WSW196i.2 w wersji ze szklanym frontem w kolorze białym lub czarnym oraz Logatherm WSW186 w wersji z metalowym frontem w kolorze białym. Obie serie są dostępne w alternatywnym wariancie ze zintegrowanym 180-litrowym zasobnikiem ciepłej wody lub 50-litrowym zasobnikiem buforowym.

 

Dzięki koncepcji modułowej Logatherm WSW196i.2 i Logatherm WSW186 oferują instalatorom systemów grzewczych dużą elastyczność w dostosowywaniu urządzeń do potrzeb klientów – dotyczy to również kombinacji z innymi komponentami, takimi jak wolnostojący zasobnik ciepłej wody Logalux SH lub zintegrowany kompaktowy zasobnik buforowy. Pompy ciepła dostępne są w czterech różnych wydajnościach: 6 kW, 8 kW, 12 kW oraz 16 kW. Modulowana praca, dzięki technologii inwerterowej, pozwala na dostosowanie mocy grzewczej urządzeń do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, dzięki czemu są bardzo wydajne. Pompy ciepła typu glikol/woda mogą również pracować w systemie z innymi źródłami ciepła, takimi jak instalacja solarna lub kominek. Dodatkowo mogą wykorzystywać energię elektryczną wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne. Logatherm WSW196i.2 i Logatherm WSW186 z płynną modulacją mocy grzewczej mogą być instalowane w domach jedno- lub dwurodzinnych, zarówno w nowych, jak i w istniejących budynkach. Urządzenia samodzielnie monitorują temperatury wejściowe źródła ciepła i dostosowują system do istniejących warunków.


Łatwy transport

Dodatkowym atutem są kompaktowe wymiary, które szczególnie w przypadku wariantów ze zintegrowanym 180-litrowym zasobnikiem ciepłej wody lub 50-litrowym zasobnikiem buforowym pozwalają na łatwy montaż nawet w ciasnych pomieszczeniach. Urządzenia można łatwo transportować – układ chłodniczy jest oddzielnym elementem. Wszystkie komponenty techniczne są łatwo dostępne do prac serwisowych.

Wyjątkowo wydajne

Logatherm WSW196i.2 i Logatherm WSW186 osiągają wysoką wydajność dzięki modulowanej pracy sprężarki i pomp obiegowych. Przy współczynniku sezonowej efektywności energetycznej do 5,55 (SCOP), pompy ciepła typu glikol/woda dostarczają 5,55 razy więcej energii. Są one sklasyfikowane w klasie sezonowej efektywności energetycznej A+++ (wersja 6 kW z A++) dla ogrzewania pomieszczeń przy temperaturze zasilania 55°C i klasie efektywności energetycznej A+ dla podgrzewania wody. Temperatura zasilania do 71°C zapewnia użytkownikom wysoki komfort ciepłej wody użytkowej oraz umożliwia stosowanie urządzenia do systemów grzewczych wymagających wyższych temperatur W miesiącach letnich właściciele domów mogą używać pompy ciepła do utrzymywania przyjemnej temperatury w pomieszczeniach dzięki chłodzeniu pasywnemu.

Komfortowa obsługa

W urządzeniach seryjnie montowany jest układ regulacji EMS plus z nową jednostką sterującą Logamatic BC400, którą wyposażono w dotykowy, kolorowy ekran. Logatherm WSW196i.2 i Logatherm WSW186 fabrycznie wyposażono w zintegrowany moduł internetowy do wygodnej zdalnej obsługi. Użytkownicy mogą obsługiwać system za pomocą aplikacji MyBuderus. Do obsługi wystarczy smartfon.

Dofinansowanie

Nowe pompy ciepła kwalifikują się do dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze.